דרעי שיאן הנעדרים בהצבעות חברתיות – מקלב מוביל בנוכחותו

עושה כבוד: ח"כ אורי מקלב רושם שיא נוכחות בהצבעות חברתיות במשכן הכנסת במושב הקיץ האחרון. מבין הח"כים החרדים רושם מקלב נוכחות ב-27 הצבעות מתוך 33. לעומתו יו"ר ש"ס דרעי רושם את שיא בהיעדרותו מבין הח"כים החרדים עם 12 הצבעות בלבד בהם השתתף. ח"כ יעקב ליצמן נושף בעורפו עם 14 הצבעות בלבד בהם היה נוכח.

המשמר החברתי של הכנסת מסכם את מושב הקיץ מושב הקיץ הנוכחי של הכנסת ה-20 התחיל מעט באיחור, לאחר מערכת בחירות סבוכה וממושכת, הח"כים קיימו פעילות מלאה במשך שמונה שבועות בלבד, לשם השוואה מושב קיץ רגיל הוא כמעט כפול באורכו, לכל זה יש להוסיף את פגרת הבחירות שגררה שיתוק פרלמנטרי של יותר מחצי שנה, אנשי 'המשמר החברתי של הכנסת' אספו את הנתונים ופרסמו אותם.

כך למשל במפלגת ש"ס, שר הכלכלה אריה דרעי הגיע למספר הצבעות נמוך באופן יחסי, אך לעומת זאת הוא נטה להצביע באופן חברתי,
כמו כן דרעי נעדר במקרים בהם חויב להצביע באופן שלילי, כך בהפלת הצעת החוק להעסקה ישירה, לעומת זאת דרעי נכח במקרים של הצבעות חיוביות כמו תמיכה בהחלת דמי אבטלה לעצמאיים.

במפלגת 'יהדות התורה' בשונה מהכנסת הקודמת בה הצביעו רוב הח"כים באופן חברתי, בכנסת הנוכחית בה חזרה המפלגה לשורות הקואליציה הצביעו חברי הכנסת לעיתים באופן הפוך מאשר הצביעו בכנסת הקודמת, כמו במקרה של ההצעה להארכת התקציב הדו-שנתי והצעת החוק לעסקה ישירה.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

לעומת זאת בנוכחות בהשתתפות בהצבעות על הצעות חוק חברתיות כלכליות שעלו להצבעה במליאה במושב הקיץ האחרון של הכנסת, מבין 33 הצעות חוק, הגיע חבר הכנסת אורי מקלב מיהדות התורה למקום הראשון מבין חברי הכנסת החרדים עם נוכחות ב-27 הצבעות, למקום השני הגיע חה"כ יצחק וקנין מש"ס עם נוכחות ב-24 הצבעות, את המקום השלישי לוקח חה"כ יואב בן צור מש"ס שנכח ב-23 הצבעות.

המקום הרביעי מבין המפלגות החרדיות הוא של סגן שר החינוך מאיר פרוש מיהדות התורה עם נוכחות ב-22 הצבעות, אחריו ניצב במקום החמישי חה"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה עם נוכחות ב-21 הצבעות, את המקום השישי חולקים חברי הכנסת משה גפני (יהדות התורה) דוד אזולאי ויעקב מרגי (ש"ס) עם נוכחות ב-20 הצבעות, גם את המקום השביעי חולקים שני חברי כנסת, שניהם מש"ס, יצחק כהן ומשולם נהרי, עם נוכחות ב-19 הצבעות, את המקום השמיני קיבל חה"כ מנחם אליעזר מוזס מיהדות התורה עם נוכחות ב-18 הצבעות.

את הרשימה חותמים ראשי הסיעות, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן עם נוכחות ב-14 הצבעות, ואחרון אחרון חביב שר הכלכלה אריה דרעי עם נוכחות ב-12 הצבעות בלבד.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פשוט מאוד לעשות סרטון השקופים מלווה בהצבעות דרקי למען הטייקונים זה סוף שס ב"ה
  ברוך שפטרנו מחממת הפשע המאורגן
  רק רבי אליהו ישי שליט"א מייצג הספרדים בכבוד ובתפארה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. שרים תמיד מופיעים במליאה פחות מחמת היותם עסוקים, לכך מגיע החוק הנורווגי.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב