דרעי: "ש"ס תעניק גיבוי לממשלה בנושא ירושלים"

בש"ס מעניקים גיבוי לנתניהו בנושא הבניה בירושלים, דרעי: ""רה״מ נוהג נכון כשדוחה את הביקורת של ארה״ב על הבניה בירושלים"

סערת הבניה בירושלים: יו"ר ש"ס, אריה דרעי, מגבה הבוקר את עמדת ראש הממשלה בענין ומבטיח: "בנושא ירושלים ממשלת ישראל תקבל מאיתנו גיבוי מוחלט".

דרעי צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "רה״מ נוהג נכון כשדוחה את הביקורת של ארה״ב על הבניה בירושלים, אסור שאמריקה תהיה דוברת של שלום עכשיו, ירושלים זה קונצנזוס".

דרעי הוסיף: "העם היהודי מתפלל ונשבע במשך דורות אם אשכחך ירושלים.. , בנושא ירושלים ממשלת ישראל תקבל מאיתנו גיבוי מוחלט".

כזכור, הבניה בירושלים עוררה זעם רב על רה"מ המבקר כעת בארצות הברית. פגישתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם נשיא ארה"ב, ברק אובמה, בבית הלבן, אמש, שהיתה אמורה להתמקד בתכנית הגרעינית של איראן ובמאבק בדאע"ש – או כך, לפחות, קיוותה פמליית רה"מ – הסתיימה בהתלקחות עזה בין ירושלים לוושינגטון. כשעה לאחר שנתניהו ופמלייתו עזבו את הבית הלבן, מתחו דוברי הממשל ביקורת יוצאת דופן בחריפותה על תכנית בינוי של 2500 יחידות דיור בגבעת המטוס בירושלים, שפרטיה הובלטו בתקשורת בישראל זמן קצר לפני שהגיע רה"מ לארה"ב.

בתגובה, אמר נתניהו, כי הוא אינו מוכן לקבל את הביקורת. הוא גינה במרירות את אלה שחשפו את התכנית, ערב בואו לוושינגטון ("שלום עכשיו"). בלי לנקוב בשם הארגון הוא האשים אותו ב"חוסר אחריות לאומית". בתגובה אמר ל"גלובס" אורי ניר, דובר "אמריקאים לשלום עכשיו", זרוע "שלום עכשיו" בארה"ב, כי נתניהו יורה בשליח וכי ראש הממשלה הוא זה שגילה חוסר אחריות לאומית באשרו תכנית בינוי רגישה כזו, בעיתוי רגיש כזה, ערב פגישתו עם אובמה.

את מטח הביקורת הראשון ירתה דוברת משרד-החוץ האמריקאי, ג'ן סאקי. בתשובה על שאלה בתדרוך היומי לכתבים, אמרה סאקי כי ממשל אובמה "מודאג עמוקות" מתכנית הבינוי בגבעת המטוס . "צעד זה מנוגד למטרתה המוצהרת של ישראל והוא שולח מסר מדאיג מאוד אם, אכן, הישראלים יפרסמו מכרזים לביצוע עבודת הבינוי", אמרה הדוברת. היא הכריזה, שאישור התכנית "מעלה ספקות לגבי מחויבותה של ישראל להסדר שיושג בדרכי שלום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.