דרעי תוקף את ללום: "מתפרנס מקיפוח הבנות"

ללום תוקף את דרעי בשל האפלייה באלעד, "משרד החינוך עוצם עיניים ודרעי כאמור ממלא פיו מים. בושה". דרעי הגיב לטענות ב'ישראל היום' ותקף בחזרה את ללום: "אנשי ש"ס מסייעים לתלמידות בניגוד לעו"ד ללום שמתפרנס מקיפוח הבנות"

דרעי נגד ללום: עו"ד יואב ללום מירושלים, מנכ"ל עמותת "נוער כהלכה", שנלחם באפליית התלמידות הספרדיות החרדיות באלעד יצא בעתירה כנגד האפלייה באלעד וזכה לכתבה נרחבת בטור של מרדכי גילת בישראל היום שם תקף גילת את דרעי והזכיר בטורו לשבח את עו"ד ללום, "שמנהל את המלחמה כמעט לבדו הוא מגיש עתירות, הוא שולח מכתבים, הוא נאבק בציפורניו באטימות של משרד החינוך ובכל מי שמתעקשים להשאיר ציבור גדול בחשכת ימי הביניים.

בכתבה של גילת הוא מתאר כי לפני שנה רשם לכאורה ניצחון גדול: אחרי שנתיים של גזענות כלפי ספריות באלעד "אלא שהעירייה ומשרד החינוך", לשון עו"ד ללום, "עשו יד אחת כדי לא לקיים את אזורי הרישום שהובטחו וירקו בפרצופו של בית המשפט. כאילו לא ניתן פסק דין מוסכם; כאילו מותר לפגוע הלאה באיזון העדתי בין הנרשמות".

ללום הגיע בקשה לבית המשפט המחוזי בירושלים לפי פקודת ביזיון בית המשפט. היא דורשת להפסיק את ביזוי התלמידות הספרדיות.

ללום תוקף שוב את דרעי ואומר "יש גזענות ואני אומר זאת מידיעה אישית. העירייה עושה דין לעצמה, משרד החינוך עוצם עיניים ודרעי כאמור ממלא פיו מים. בושה".

בתגובה לדברים החליט דרעי להסיר את הכפפות ובאמצעות מקורביו השיב לשאלות עוזי דיין, "אנו רתומים למאבק למען הנערות הספרדיות בכל מקום בארץ שבו נדרשת התערבותם". שנית, שהוא ואנשיו "פתרו בעיות בירושלים וסייעו להקמת תיכון באלעד – זה שקלט חלק גדול מהתלמידות". דרעי טוען עוד כי הוא וחבריו "משתפים פעולה עם המחוז החרדי במשרד החינוך".

כאן מגיע דרעי ותוקף את ללום באופן אישי, "ניתנה הוראה ליו"ר ועדת החינוך בכנסת, ח"כ יעקב מרגי, לצאת למאבק קשה שהגיע עד לבית המשפט כדי לחייב בתי ספר אשכנזיים לקבל ללימודים תלמידות ספרדיות… אנשי ש"ס מסייעים לתלמידות בניגוד לעו"ד ללום שמתפרנס מקיפוח הבנות".

עו"ד ללום הגיב לדברי דרעי "חבל שגם עכשיו זורה דרעי כהרגלו חול בעיני הציבור. אני מסייע לתלמידות בהתנדבות, ואילו הוא מפקיר אותן. הוא ממשיך לפזר הצהרות חלולות שאין מאחוריהן דבר".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דרקי מתפרנס מהרפורמים והשמאלנים מי צריך להתבייש הא?

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב