דרעי על האלימות בכיכר השבת: "להעמיד לדין את זורקי האבנים"

יו"ר ש"ס ושר הכלכלה אריה דרעי תוקף היום (ב') את ההתנהגות האלימה של המפגינים הקיצונים שפגעו בכוחות ההצלה שהגיעו לשכונת מאה שערים בירושלים. . "אוי לו למי שירים יד על כל אותם אלו שעושים עבודת קודש בהצלת חיי אדם", אמר דרעי

על רקע הההפגנות האלימות בכיכר השבת בירושלים שבו יודו אבנים לעבר כלי רכב וכוחות משטרה,  יו"ר ש"ס ושר הכלכלה אריה דרעי תוקף היום (ב') את ההתנהגות האלימה של המפגינים הקיצונים שפגעו בכוחות ההצלה שהגיעו לשכונת מאה שערים בירושלים.

דרעי קורא למצות עם הפורעים את הדין ואומר כי מדובר בעובדים המבצעים עבודת קודש בעיר. "אוי לו למי שירים יד על כל אותם אלו שעושים עבודת קודש בהצלת חיי אדם", אמר דרעי  ודרש מהשר לביטחון פנים גלעד ארדן לגייס את כל המשאבים הדרושים כדי "להניח יד על פורעי החוק שמפריעים למהלך החיים התקין בעיר, להעמידם לדין ולנקוט כנגדם ביד קשה", דברי דרעי. .

במהלך הלילה התפרעו קיצונים בשכונה הבעירו פחים, ובהמשך הלילה כוחות הכיבוי שהגיעו לכבות את פחי אשפה שהוצתו במרכז כיכר השבת. הותקפו כשמתפרעים השליכו בלוקים ואבנים על לוחמי האש ועל רכב הכיבוי – כך מסר דובר כיבוי האש בירושלים.

 

דובר כיבוי האש בירושלים מוסר כי "בכבאות והצלה ירושלים רואים בחומרה רבה מאוד את תקיפת צוותי הכיבוי פעם אחר פעם, ובצורה היכולה לגרום לנפגעים בנפש. בכב"ה ירושלים מתכוונים לפעול בשיתוף פעולה עם גורמי אכיפת החוק, כדי שתופעה חמורה ופסולה זאת תיפסק לאלתר".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מר דרעי נראה שהגיע הזמן שאתה צריך שוב לעמוד בדין…..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. לא היה שום בלוקים זה שקר
  והיה שם ילדים וכמה שבבניקים
  שאר החרדים שהיו שם עמדו בצד ולא עשו כלום רק ניסו למנוע מהילדים להשתולל

  יצחק |
  הגב