ד"ר חנה קטן רופאה מומחית בגניקולוגיה

מרצה וכותבת ספרים על נשיות ובריאות במבט יהודי, סוד ההצלחה שלה: הברכה שלי היא בעלי היקר, שעומד לצדי, נותן לי כוחות, ומנתב את מסלול חיינו בצורה חכמה ומפרגנת // נבחרת השבוע במדור נעים להכיר

ד"ר חנה קטן היא אשת רב, רופאה מומחית בגניקולוגיה אימא ברוכה למשפחה גדולה, סבתא לנכדים, כן ירבו. עלתה ארצה בגילך 14, ומודה על הזכות לחיות בארץ הקודש, מציאות שאבות אבותינו לא יכלו אף לחלום עליה. עוסקת ברפואת נשים מזה שלושים שנה, ומתרכזת בנושאים של פריון, נערות ומתבגרות, דימומים עם התייחסות למבט ההלכתי, דימוי גוף, הכנת כלות לחתונה, גיל המעבר, תכנון משפחה גדולה, ועוד.

מרצה במקומות שונים ומגוונים- בארגון י.נ.ר ליועצי נישואין ומטפלים בקדושה, במכון פועה, במכון בניין שלם, במרכז בקדושה, שזכיתי להיות אחת ממקימיו.

מכשירה מדריכות כלות, בלניות, בודקות טהרה, יועצות בקדושה, ועוד בימי עיון והשתלמויות.
בעלת קורסים אינטרנטיים במסגרת המכללה הווירטואלית של ערוץ אורות, בנושאים שונים של נשיות ובריאות במבט יהודי.
הוציאה לאור ארבעה ספרים ושני ספרונים, ועוד היד נתונה. הספרים עוסקים במסע חיי האישה, מלווים בסיפורים מהקליניקה, ומעניקים טיפים לחיים. וכן כותבת בכתבי העת פנימה ואשת, ויש לי תור דעה בעיתון בשבע.

הכתיבה פתחה לה צוהר לחינוך, תחום שאהי אוהבת ורואה בו שליחות עצומה. מעניקה מהמתנות שאספתי בדרכה המקצועית והאישית, ומנסה להעצים נשים בכל תחנות חייהן.

תקופת גידול הילדים
הייתה מאד מאתגרת מבחינה פיזית. הריונות צפופים, נסיעות ארוכות לירושלים ללא רכב, ניתוק מהבית [לא היו אז פלפונים ואפילו לא טלפונים]. הנקות ממושכות, לילות ללא שינה עקב תורנויות לילה ארוכות. הייתי יוצאת בחשכת הבוקר, מניקה הנקה חפוזה ילדים מנומנמים, מניחה נשיקות על הלחיים שלהם, ומחכה לטרמפ על גשר כביש אחד. מגיעה מתנשפת לאחר טרמפים ואוטובוסים לישיבת הבוקר וננזפת עקב האיחור. עובדת עד למחרת בשש בערב- 36 שעות רצוף, ואז חוזרת בחושך באוטובוסים וטרמפים הביתה, כשהבית הפוך והילדים מצפים לי בהתרגשות ואני רוצה רק את המיטה. ולמחרת – חזור חלילה. יוצאת בשש בבוקר ליום עבודה. לפעמים עבדתי 143 יום רצוף – כולל שבתות, ללא יום הפסקה.
ותוך כדי – להכין מצגות אז לא היה אינטרנט ולא מאגרי מידע והיה צורך בהוצאת מאמרים ללילה אחת מהספרייה, והכנת מצגות משקפים ומרקרים.
ובמקביל- בעלי לומד תורה ואני לוקחת מטפלת ש'מנשלת' אותי ממנעמי האימהות כי אני לא נמצאת שם כדי ליהנות מהמתנה הגדולה שהעניק לי ריבונו של עולם.

בקיצור, לא הייתי חוזרת על התסריט הזה שוב. כמובן שעל הילדים לא הייתי מוותרת, ולא על לימוד התורה של בעלי, אבל על המקצוע התובעני כך כך- כן וכן.

האג'נדה שלי היא
שאשה שמחה בונה בית. שילדים זה שמחה, שחשוב להשקיע בזוגיות בריאה ושמחה.
שזה נפלא להיות אישה כי ניתנו לנו כל כך הרבה מתנות, וכדאי ליהנות מהן עד כלות.

מה למדת? קראי את ספריי ואת התורים שאני כותבת – הם עמוסי תובנות מעצימות!

על מה לא תוותרי?

בחיים לא אוותר על לימוד התורה של בעלי, על קשר חם עם ילדיי, על חיים של שליחות, על עבודת ה' מתוך שמחה וטוב לבב.

כתבת מספר ספרים?

האחרון 'אישי נשי' כולל טעימות מחיי אמא ברוכת ילדים עם מסלול חיים מאתגר ותובנות במבט של רופאת נשים, ומתוך רצון להעצמת נשים. כל אחת ואחת בוודאי תמצא את עצמה בתוך פרקי הספר, ותוכל לאייר את המנדלות, ולהוסיף מיומנה האישי תובנות של מסע החיים הפרטי שלה.

יש לי גם תחביבים שממלאים אותי- מעבר ללימוד תורה, ציור, דרמה, שירה ונגינה.

מהו סוד ההצלחה שלך?

סוד ההצלחה שלי היא הברכה שקבלתי מרב שלמה זלמן אויערבך כשניגשתי אליו בתחילת לימודי הרפואה. הוא בירך אותי שאזכה לבית של תורה ולבעל תלמיד חכם. והברכה שלי היא בעלי היקר, שעומד לצדי, נותן לי כוחות, ומנתב את מסלול חיינו בצורה חכמה ומפרגנת.

עם מי הייתי רוצה לשבת על כוס קפה?

עם מרים הנביאה- אשה עם מעוף, אידיאליסטית, עם מסירות נפש לנושא הזוגיות והמשפחה.

אשה היא: מתנה לעולם

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.