המדינה מממנת הפלות: ד"ר שוסהיים בראיון ל'קוקר' תוקף את ועדת הסל: " המדינה גונבת 16 מליון ₪ מחולים שנמצאים בסכנת חיים"

דבריו של ד"ר שוסהיים יו"ר אגודת אפרת, נאמרים על רקע פרסום המלצות ועדת סל הבריאות לשרת הבריאות ולפיה מתוך 600 תרופות שנבדקו, נבחרו 83 תרופות וטכנולוגיות שונות להוספה אל סל הבריאות.

בין התרופות והטכנולוגיות הבולטות שנכנסו לסל, ניתן למצוא טיפול להפסקת היריון(הפלה), שיינתן מעתה במימון ממשלתי לנשים בגילאי 20 עד 33, גם ללא סיבה רפואית, ולאחר שקיבלו אישור לכך מהוועדה להפסקת היריון. בוועדה הסבירו הבוקר כי תחילה התכוונו לאפשר את הטיפול עד גיל 30, אך עודפי תקציב שנמצאו אפשרו להעלות את הגיל בשלוש שנים נוספות.

בתגובה להחלטה קשה זאת, שתיתן אפשרות לכל אחת ללא סיבה מיוחדת להפיל את העובר, יוצא ד"ר שוסהיים ואומר בכאב: "זוהי החלטה פוליטית שלפיה המדינה גונבת מעל 16 מיליון ₪ מחולים שעלולים למות בגלל מחלתם ושנמצאים בסכנת חיים ממשית".

הוא מסביר כי האפשרות להפיל בקלות ובחינם היא בעצם פרס לנשים רשלניות "אנשים חולים במחלות קשות ללא יכולת לקבלת תרופות שיכולות להציל את חייהם והמדינה בוחרת להעניק פרס לנשים העומדות להפסיק את חיי העובר שלהן בגלל הרשלנות וחוסר האחריות שלהן. המדינה נותנת את הכסף החיוני להצלת חיים וגונבת אותו למטרת הרג והפסקת חיים!"

הוא מוסיף כי "יש נשים הרוצות להביא ילדים, אך מסיבות כלכליות לא בוחרות להביא עוד ילד לעולם בגלל מצב כלכלי קשה, באותו סכום שנותנים כדי לבצע הפלה ניתן לעזור לנשים שרוצות ילדים אך מונעות זאת מסיבה כספית, זהו מצב שאנו עדים לו מדי יום ביומו".

יו"ר אגודת 'אפרת' מסביר זאת כך "המדינה לוקחת 3,800 ₪ מכספי סל הבריאות לטובת כל הפלה, 800 ₪ לוועדה המאשרת, ו- 3,000₪ לביצוע. אגודת 'אפרת' בסכום זה יכולה לממן הבאת ילד נוסף לחיי העולם, לתת לאישה כל שצריכה על מנת להביא ילד, במקום הרג של עובר מסכן, שכל חטאו היה בהורה רשלן".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי זוהי החלטה של ועדת הסל ולכן תפקידה הוא לתת תגובה בנושא.

תגובת ועדת סל התרופות: "הועדה הציבורית להרחבת סל שירותי הבריאות פועלת בישראל מאז דצמבר 1997 במטרה לשמור על רמה נאותה של שירותים רפואיים ברפואה הציבורית בישראל, באופן שוויוני, ובהתאמה לקצב התפתחות הטכנולוגיות ולסטנדרטים בינלאומיים. הוועדה מקבלת את החלטותיה על בסיס מכלול של שיקולים רפואיים, כלכליים, אתיים וחברתיים. הטיעון אינו נכון, ואין בישראל תרופות המוגדרות כמצילות חיים שאינן כלולות בסל הבריאות".

תמונה ראשית – פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.