דתיים יקבלו תשלום תמורת אירוח חילוניים בשבת?

עיתון "הארץ", כך התברר, שיקר לקוראיו שכן התקנה של משרד הדתות לא נועדה לתמוך בשיעורי תורה "רגילים" לקהל אורתודוכסי, אלא לייצר מפגש בין קבוצות שונות".

הפרסום של אור קשתי ב"הארץ" על מימון מממשלתי של מיזם חדש כי "דתיים יקבלו תשלום תמורת אירוח חילוניים לסעודות שבת". עורר סערה רבה ברשת.

 

על פי הדיווח ב'הארץ', המשרד לשירותי דת מתכוון לממן פעילויות בבתים פרטיים, ואף להשתתף בתשלומי ארנונה, ועד בית וחשמל. בין הדרישות: 15 שעות אירוח בשבוע ועיסוק בערכי משפחה על פי היהדות.

על פי הדיווח, הפעילות תיעשה "מתוך גישה חיובית למקורות היהודיים" ו"למורשת הלאומית של העם היהודי" הנושאים יועברו בסדנאות קבוצתיות ואישיות, לימוד בחברותא בקבוצה של 6-2 אנשים, הופעות תרבות או אירוח "סעודה חגיגית המתקיימת במהלך שבת או חג", ובתנאי שתימשך שלוש שעות. כך על פי 'הארץ'.

אחד מתנאי הסף לקבלת התמיכה הוא הצגת השקעה של לפחות 100 אלף שקלים בפעילויות בתחום הזהות היהודית, שהתקיימו בבתים פרטיים בשנתיים האחרונות. הרפורמים זעמו וטענו כי תנאי זה יקשה מאוד על ארגונים לא-אורתודוקסיים לגשת למבחני התמיכה. 15% מתקציב התוכנית מיועד לארגונים אלה, על תמיכה וליווי מפעילי "הבתים היהודי

עיתון "הארץ", כך התברר, שיקר לקוראיו. ב'מאקו' נכתב טור בתגובה על הפרסום ב'הארץ', שם כתב דון חורי כי התקנה של משרד הדתות לא נועדה לתמוך בשיעורי תורה "רגילים" לקהל אורתודוכסי, אלא לייצר מפגש בין קבוצות שונות, שבו הזהות היהודית לגווניה – זו שעשרות ארגוני התחדשות נהנים מהתמיכה הממשלתית בה – נחשפת אליהם באופן חיובי. בפתח המבחנים, בנוסף , מודגש כי יש לחלק את התקציב באופן סביר ושוויוני.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.