האבא נפרד מלוי יצחק: "מחלוקת זה אש" (וידאו)

מאות מחסידי ברסלב ביבנאל ליוו בשעת לפנות בוקר (ו' באדר א' תשע"ו) את המנוח הבחור החסיד לוי יצחק אמדדי ז"ל שנקטף בפתאומיות בתאונה הקטלנית שהתרחשה { קורע לב}

מאות מחסידי ברסלב ליוו למנוחות את הבחור לוי יצחק אמדדי ז"ל שהרג בדמי ימיו בתאונה הקטלנית בכביש 1 כאשר נהג האוטבוס התנגש בעוצמה במשאית שחנתה בשולי הדרך.

לפנות בוקר יצאה מסע ההלויה מבית המדרש 'היכל הקודש' של חסידי ברסלב ביבנאל לעבר בית העלמין  שם הונחה מיטת הנפטר בסמוך לקברו הקדוש של מוהרא"ש זי"ע. שם נטמן  לקול בכיותיהם של ההמונים.

הרב הלל אמדדי, אביו של המנוח ספד מעל קברו הטרי: "לוי יצחק, היום בבוקר דיברתי איתך, שאלתי אותך מה שלומך? אמרת לי מצוין. רבותי, אתם יודעים למה הוא אמר לי שהוא מרגיש מצוין? כי היום סידרו לו חברותא מיוחדת שילמד איתו בסדר ג'. הוא היה שבת בירושלים וחזר משם היום לישיבה בבני ברק, אבל הקדוש ברוך הוא רצה שהוא יילך לישיבה של מעלה".

 

"אני רק מודה לבורא עולם שברוך ה' הוא היה אצל רבינו, והוא נפטר עם פיאות ועם זקן, הוא נפטר כבן תורה. הוא זכה להיות היום בכותל לפני שהוא נסע, התפלל על זה שהוא יצליח בישיבה. לוי יצחק, תפעל בישיבה של מעלה עבור עם ישראל!".

"אני חושב שכולנו חייבים להתחזק בזמן הזה, חייבים להפסיק עם מחלוקת בכל צד ואופן שהוא. רבותי, אנחנו משלמים קורבנות יותר מדי גדולים! ה' ישמור ויציל, כולנו צריכים להגיד 'אבל אשמים אנחנו'. רבותי, צריכים להתחזק בעניין הזה מאוד, מאוד מאוד. כל אחד שייקח לתשומת ליבו, לראות איך אפשר שיהיה שלום. מחלוקת זה אש, וגם אם מתכוונים לשם שמים זה שורף. חייבים להתחזק מורי ורבותי. אני מודה לכולם שבאו לחלוק כבוד אחרון למרות השעה המאוחרת. הקב"ה יעזור שיהיה בילע המוות לנצח ומחה ה' אלוקים דמעה מעל כל פנים".

 

ראש ישיבת 'תפארת מוהרא"ש' הרב שלמה ברוך בלוי געה בבככי מעל קברו בהלוויה וספד: "איך אפשר לראות גופה של ילד בן 17 ולא לדמוע?! איזה לב יכול להישאר שליו כאשר אנחנו נמצאים בשעה כזו?! לקחו את לוי יצחק להיכלות עליונים, ללמוד תורה בישיבה של מעלה. מי יכול לסבול צער של אבא ואמא שהולכים אחרי מיטתו של בנם, צעיר לימים, כמו פרח שקמל פתאום. היום בבוקר הוא קם, הלך למקווה, הלך לתפילה, כמו למלאות עוד יום של תורה ומצוות, ומחר בבוקר הוא כבר נמצא בגן עדן! רבותי, בואו נקרע את הלבבות שלנו לאבינו שבשמים. אם נתעורר בתשובה אז הנשמה הזו שנלקחה בעוונותינו הרבים עולה מעלה מעלה, והמיתה הזו לא תהיה בחינם חס ושלום. לוי יצחק, לוי יצחק, לך בשלום, לך לרבינו, לך לצדיקים האמיתיים, תעורר רחמים בשמיים ליד כיסא הכבוד, אצל מוהרא"ש הקדוש הטמון כאן במרומי ההר – עד מתי??!!".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.