"האבא של כל התלמידות" – בתום ה"שלושים" במכללה של אבא – עדינה בר שלום מדברת על אביה- צפו בווידאו

במלאת ה'שלושים' להסתלקותו של מרן מפוסקי הדור, הראשון לציון הרב עובדיה יוסף זצוק"ל, נערכה עצרת חיזוק ומספד, בהשתתפות תלמידות ובוגרות המכללה החרדית בירושלים שהגר"ע היה ממייסדיה ומכוון דרכה.

את העצרת פתח חתנו, הגאון רבי עזרא בר שלום שליט"א, חבר בית הדין הגדול בירושלים ובדמעות אמר: "זכיתי להכירו כחתן, כבן משפחה וליהנות מזיו דמותו המיוחדת. אך מעבר לכך, זכיתי לראות מול עיני דוגמה אישית לדמותו של פוסק ומורה הלכה, פסיקותיו היו לנו לעיניים בבית הדין וממנו למדנו וכן עשינו, גדולה האבדה ואין לה תמורה".

התרגשות רבה אחזה במשתתפות כשלאולם נכנס הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף, שהאריך ותיאר בפני קהל התלמידות והבוגרות את דמותו הענקית של מרן זיע"א, אשר חרף גדלותו וראשו אשר הגיע השמימה, היו רגליו נטועות בארץ וידע בכל תשובה לשאלה, בכל פסיקה, בכל שיעור ובכל דרשה, לרדת לרמה של השומע ולהתאים את עצמו לכל אחד ואחד מעם ישראל, כפי ערכו ומעלתו. "זוהי הנהגתו של מנהיג"! זעק.

בנו של מרן, המשיך ותיאר כיצד פעל אביו הגדול ללא לאות למען הרבות כבוד שמים וכיצד התמסר לנושא החינוך, שהיה חשוב לו ובער בעצמותיו ממש, כיצד היה יוזם ומעודד פתיחת בתי ספר ומוסדות חינוך על טהרת הקודש בכל מקום ובכל אתר.

רב המכללה החרדית ירושלים הרב ד"ר דניאל נשיא, אשר ידיו רב לו בפעולות קירוב אחינו התועים לאביהם שבשמים, דיבר בקול חנוק מדמעות וציין בפני המשתתפות כי קשה לו מאוד לדבר על מרן זצ"ל בלשון עבר. "הרב לווה אותנו על כל צעד ושעל", אמר. "תמיד החכמנו מעומק הבנתו בכל ענין, וכיצד היה מנחה אותנו באופן מדויק בכל נושא של תורה, אקדמיה ובכלל. מי ייתן לנו תמורתו"!

לאחר הקרנת מצגת מיוחדת על חייו של הרב, מצגת שהוכנה במיוחד עבור כנס זה, חתמה את העצרת מייסדת ויו"ר המכללה החרדית ירושלים הרבנית עדינה בר שלום, בתו של מרן זצוק"ל. במשך שעה ארוכה ריתקה הרבנית את המשתתפות בתיאורים חיים על חייו של אביה, מנקודת מבטה כבת. היא ספרה על חיי הדחקות לפני שהתפרסם שמו של מרן ולפני שעלה לכס הרבנות הראשית, אשר דווקא מתוך כך צמחה המשפחה המפוארת לשם ולתהילה. "אבא מעולם החסיר מאתנו דבר", ביכתה הרבנית כשהנוכחות מצטרפות לדמעותיה החמות. "למרות שקידתו העצומה והתמדתו המופלגת בתורה, אבא תמיד היה עבורנו אבא, ולאחר פטירת אמנו הרבנית ע"ה הוא היה עבורנו גם אימא, בחום ובאהבה אין סופית. הוא ליכד את המשפחה, מסר שיעורי תורה לבנות ונשא אותנו על כפיו ברוחניות ובגשמיות".

הרבנית בר שלום שיתפה את המשתתפות בחבלי הלידה של המכללה החרדית ירושלים, שהונהגה על ידו ביד רמה. "לפני עשרים שנה", ספרה הרבנית. "הגיע למעונו של אבא הנגיד אדמונד ספרא ז"ל והציע לפתוח מכללה חרדית לנשים. אך אבא זצ"ל סירב ואמר שהשעה עדיין לא בשלה לכך. חמש שנים מאוחר יותר, עלה הרעיון שוב, הפעם אבא כבר נתן את ברכתו הנלהבת, וכך נוסדה המכללה החרדית ירושלים. הנגיד מר ספרא ז"ל הרים את התרומה הראשונה, ואבא זצ"ל טרח, התעניין ודאג לכל הפרטים, כיוון אותנו בדרך הנכונה, בעצה ובברכה בכל צעד ובכל פרט".

"הבוגרות הנוכחות כאן", המשיכה הרבנית, "זוכרות היטב את ביקוריו במכללה, לכאן נהג לטרוח ולהגיע שלוש פעמים בשנה ולשאת דברי חיזוק בפני התלמידות, בעשרת ימי תשובה, בערב פורים ובערב חג מתן תורה. הוא היה האבא של כל אחת כאן. האובדן קשה עד מאוד ואין לו תמורה. נשא כולנו תפילה כי נזכה להמשיך ולעשות חיל בדרכו, ושמו וזכרו הטהור לא יסור מאתנו ואורו הגדול יהיה נר לרגלינו".
הרב עזרא בר שלום מספיד במכללה החרדית

צפו בראיון מרגש של הרבנית בר שלום על אביה לאורלי וגיא ששודר בערוץ 10- באדיבות הערוץ:

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הרב יצחק יוסף הוא מנהיג הדור!!!!
    לאורו נלך!!!!
    וזה שהוא הבן של….. רק מוסיף לו נקודות זכות.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב