האברכים סיימו את הקורס של מד"א

טקס סיום של קורס שירות לאומי-אזרחי בקהילה החרדית התקיים בתחנת מד"א בירושלים, במסגרתו קלט מד"א אברכים צעירים לשירות מותאם לציבור החרדי.

טקס סיום של קורס שירות לאומי-אזרחי בקהילה החרדית התקיים בתחנת מד"א בירושלים, במסגרתו קלט מד"א אברכים צעירים לשירות מותאם לציבור החרדי

השבוע התקיים בתחנת מד"א בירושלים טקס סיום והענקת דרגות כתף לבוגרי קורס חובשי רפואת חירום של מד"א לשירות האזרחי למגזר החרדי בהשתתפות מנכ"ל מד"א אלי בין ומנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי שר-שלום ג'רבי.

במסגרת השירות האזרחי צעירים מהציבור החרדי עוברים הכשרה מקיפה לתפקידי חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס. מתחילת הפרויקט, לפני כארבעה חודשים, הוכשרו כ- 20 צעירים ובימים אלו חמישה צעירים נוספים נמצאים בתהליך הכשרה. בוגרי הקורס פועלים כחובשים ונהגי אמבולנס במד"א בשכונות ובקהילה החרדית.

הכשרת מתנדבי השירות לאומי-אזרחי כבר מוכיחה את עצמה, כאשר לפני כחודש צעירה בשנות ה-20 התמוטטה ותוך פחות מ- 4 דקות הגיעו למקום חובשי רפואת חירום מהשירות הלאומי-אזרחי באמבולנס של מד"א, העניקו טיפול רפואי וביצע פעולות החייאה ממושכות וכאשר מצבה התייצב מעט והדופק חזר, היא פונתה לבית החולים בניידת טיפול נמרץ של מד"א. בזכות התגובה המהירה והמקצועית הצעירה ניצלה, השתקמה, הגיעה לטקס הסיום וברגע מרגש פגשה את המתנדבים שהצילו את חייה. בעלה שעלה לבמה הודה לצוותי מד"א.

 

אביגדור דרקסלר, בוגר המחזור הראשון של השירות הלאומי-אזרחי במד"א סיפר בטקס "אני זוכר את עצמי עובר על ציר הרכבת הקלה בימי גל הטרור בשנה האחרונה – חשוף לפגיעות, לאימה, לחוסר האונים ומנגד גם לקולות הסירנה, לאנשים שנמצאים שם כדי להגיש עזרה. רגשות של חובה כלפי עמי התעוררו חזק וביקשו להיות חלק. כשקיבלתי מחבר הצעה להיות חלק ממערך חדש של שירות אזרחי במד"א ידעתי שאני הולך על זה. זה נגע לי בדיוק בעצב החשוף של הרצון להיות שם באותם רגעים קשים, להקל ולשפוך אור"

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, שר-שלום ג'רבי בירך את המשרתים באירוע: "משרתי המגזר החרדי זוכים להשתלב בתפקידי ליבה המסייעים לציבור הישראלי כולו, ובכלל זה שירות בתפקידים בעלי ערך במד"א. היום, עם קבלת דרגות הכתף ניתנת להם ההזדמנות לתרום בצורה משמעותית לצד רכישת ידע ומקצוע ערכי. יחד עם השר הממונה על השירות אורי אריאל, אנו פועלים ליצירת מקומות שירות משמעותיים ומבקשים לעודד את הצעירים לשירות ממצה וייחודי אשר יתאים לאופיים, אורח חייהם וליכולותיהם האישיות."

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "במד"א אלפי מתנדבים מהציבור החרדי ואך טבעי הוא שהשירות לאומי-אזרחי יגדל וישתרש במד"א. אני מברך את צעירי השירות הלאומי-אזרחי על הצטרפותם והירתמותם למשימה החשובה של הצלת חיים. כל אדם שמצטרף לפרויקט "הצלת חיים בקהילה" מהווה תוספת כוח משמעותית לפעילות מד"א ואין לי ספק כי תתרמו רבות למשימת הצלת החיים העומדת בפנינו."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.