האב התייפח בשידור: "הם רוצחים ילדות"(הקלטה)

בעיית הרישום והאפליה במוסדות: הרב שלמה מיהרא שבתו לא התקבלה לסמינר באלעד בראיון מטלטל. האזינו

להאזין ולבכות: הרב שלמה מיהרא מאלעד, שבתו לא התקבלה לסמינר בעיר, מספר בראיון כואב ל'קול ברמה' על התהליך המייסר שעוברת בתו, התחושות הקשות של המשפחה ודרכי הפעולה שלו ושל הורים נוספים לבנות שלא התקבלו. האזינו

בתוך כך, בראיון שהעניק הבוקר רבה הראשי של ירושלים, הגר"ש עמאר, הוא התייחס לתופעה הכאובה וקרא לחשבון נפש.

"זה מזעזע, אבל אנחנו צריכים להפריד בין הכאב לבין מי שהוא מאשים כי לא בדקנו. אין לי שום ידיעה לומר שזה אשם. אבל המציאות הזאת היום היא חוצבת להבות אש בלבבות ההורים, אני אישית מגיעים אלי הורים בוכים שאני אישית בוכה איתם.

גם פה בירושלים ובבני ברק יש בעיה ולצערנו זאת מכת מדינה והגיע הזמן שנעשה כולנו חשבון נפש בזמן אלול שמתעוררים לסליחות ומתעוררים בצומות פרטיים ומתעוררים בחשבון נפש שזה עיקר העקרים גם בן אדם לחברו וגם בן אדם למקום כדי למנוע מחלוקת כדי לברוח ממנה כמו מפני האש כדי לחוס על דלים ואביונים", אמר הרב בראיון.

קורא לחשבון נפש. הגר"ש עמאר. צילום: פלאש 90
קורא לחשבון נפש. הגר"ש עמאר. צילום: פלאש 90

הרב עמאר הוסיף: "אני רואה מי שבא אליי, אני רואה את הצרה הזאת, זה לא עניין פה ללכת לבית משפט, צריך פשוט התעוררות הלבבות, ממש אני מכיר חלק מהמנהלים של הסמינרים צדיקים ויראי ה' שעושים פעולות עצומות בשביל הצלת בנות ישראל. חבל שיפגמו את המעשים הגדולים שלהם והנפלאים בדברים שנראים להם קטנים, לזלזל בבת של פלוני שנראים פשוטים ואין להם אחות בבית המלכות. אמרתי פעם באים לאסיפת הורים ילדים יתומים הקב"ה אבי יתומים ויש ילדים שיש להם אב ואם אבל הם יתומים בחיי הוריהם כי הם לא יכולים לעזור להם מעניות ודלות"

בסיום הראיון אמר הרב: "אי אפשר לתאר הצער של ההורים עוד יותר משל הילדות, הם רואים זה שורך טבוח לעיניך ולא יכולים לעזור. זה לא שורך זה בינך זה ביתך טבוח כי הדברים שלא מקבלים אותם זה כמו הזמנה לדברים לא נכונים והם מפחדים שהילדים יפלו חס ושלום בדרכים לא טובות. אי אפשר לתאר את הצער הזה. ואני קורא מכאן מעומק ליבי לכל מי שבידו לעזור ובפרט למנהלי ומנהלות הסמינרים להתעורר ולהציל את המצב הזה גם בעד נפשם וגם בעד נפשו של עם ישראל הילדים וההורים ועצם הרחמנות הזאת שאנחנו נתעורר וזה יעורר רחמים למעלה שה' יעמוד מכסא דין וישב על כסא רחמים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.