האב מאשים את העסקנים: "הבן שלי בדרך לצבא"

בלעדי ל'אקטואליק': אביו של אברך כולל בן עדות המזרח שהושלך לכלא בעוון עריקות מאשים את הנציגים החרדים בכך שלא הסדירו את מעמדו • צפו בזעקת האב

כמה שבועות לאחר עצרת הרבבות של חסידות סטאמר בארה"ב,אביו של אברך כולל בן עדות המזרח שהושלך לכלא בעוון עריקות מאשים את הנציגים החרדים בכך שלא הסדירו את מעמדו של בנו "כבן ישיבה".

האב ציון גלעדי, בוגר יחידה קרבית, הגיע אתמול למשרדי עסקני הגיוס בירושלים, והביע את חרדתו מפני גיוסו הצפוי של בנו לצה"ל בשל הגדרתו כעריק.

ציון גלעדי, הוא אביו של מ. בוגר ישיבת היישוב שם לומדים מאות בחורי ישיבה חרדים "שמתחזקים" ומשם ממשיכים לישיבות הפאר של עולם התורה.

לאחר לימודו בישיבת היישוב, הוא החל לחבוש את ספסליה של ישיבת ספרדית מפורסמת בירושלים, מהעילית של עולם הישיבות. מכאן החלו הקשיים, בשל הליך בירוקרטי הוא נקרא ללשכת הגיוס שם החל בהליך חיול. בשל חשקתו והתמדתו בתורה הוא הביע את התנגדותו הנחרצת לגיוסו לצה"ל.

בשבוע שעבר הוא נעצר על ידי המשטרה הצבאית שעצרו אותו בעוון עריקות  – משם לקחו אותו לבקו"ם, הוא סירב להתגייס ונכלא למשך שבוע ימים בכלא הצבאי.

כעת פועל האב מול עסקני הגיוס שמנסים לסייע לו לצאת מהסבך המשפטי. בפנייה קורעת לב מול המצלמות מגולל האב את סיפורו של בנו ומזהיר את הח"כים החרדים: "אם הבן שלי יתגייס –  אני יצא לכל כלי התקשורת ויחשוף את קלונם של  העסקנים שלא  הצליחו לסייע לי, הישיבה פנתה אליה והבטיחה לי שזה מטופל, אך בפועל הם  חזרו עם בידיים ריקות".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.