האגודה למלחמה בסרטן ממליצה לחולי הסרטן להתחסן נגד שפעת

את החיסון ניתן לקבל בכל קופות החולים ללא תשלום

האגודה למלחמה בסרטן ממליצה לחולי הסרטן לקבל את החיסון העונתי לשפעת. לדברי האונקולוג פרופ' אליעזר רובינזון, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן: "חיסון לשפעת נחשב לבטוח עבור חולי סרטן. מומלץ לחולים ובמיוחד לחולי הסרטן, והמטופלים בטיפולים אונקולוגיים, לקבל חיסון נגד שפעת ובכך להפחית את הסיכון שלהם לחלות. כל חולי הסרטן, ובמיוחד מסוג לימפומה או לוקמיה, נמצאים בסיכון גדול יותר לחלות בנגיף, בשל הירידה ביעילות ההגנה הטבעית של הגוף, שנגרמת ממחלת הסרטן ובעקבות הטיפולים הכוללים הקרנות, ניתוחים וכימותרפיה. פרופ' רובינזון הדגיש כי "בכל מקרה, על חולה הסרטן להתייעץ עם הרופא המטפל לפני קבלת החיסון."

חשוב לדעת, חיסון נגד שפעת נחשב בטוח עבור חולי סרטן מכיוון שהוא מכיל נגיפי שפעת מומתים אשר אינם יכולים להדביק. הוכח מחקרית כי חיסון נגד שפעת לאוכלוסייה בסיכון כגון חולי סרטן, מפחית אשפוזים, סיבוכים ואף תמותה. רצוי לקבל את החיסון כאשר ספירות הדם גבוהות יותר, בדרך כלל מספר ימים לפני קבלת הטיפול. חשוב לציין שבאותם מקרים בהם החיסון ניתן בימים אחרים, הדבר אינו מהווה סכנה כלשהיא לחולה אלא עלול לפגום ביעילותו של החיסון. חשוב לדעת גם שאם לעתים מורגש כאב קל, נפיחות, אודם או חום ביום החיסון, הם חולפים תוך יום.

פרופ' רובינזון הוסיף כי: "מומלץ גם לצוותים הרפואיים שעובדים מול החולים להתחסן נגד הנגיף, בעקבות המגע הישיר בינם לבין המטופלים"

את החיסון ניתן לקבל בכל קופות החולים ללא תשלום. על כל חולה סרטן לגשת לקופת החולים שלו, כללית, מכבי, מאוחדת או לאומית ולקבל שם את החיסון הניתן לרוב ללא הזמנת תור או המתנה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.