"האגו של שר הבריאות יהרוג את ילדינו"

בתום ארבעת ימי גישור מתישים, הורי הילדים במחלקה ההמטו-אונקולוגית בהדסה מבקשים להבהיר, ליצמן בוחר להתבצר בעמדתו ומציע מתווים שונים ומשונים

הורי הילדים חולי הסרטן מהדסה, לאחר  4 ימי גישור שניכשל: "התחלנו את תהליך הגישור באופטימיות זהירה. נענינו לבקשתו של המגשר להפסיק את שביתת הרעב וקיווינו כי גם הצד השני ייעשה מאמץ להצלחת התהליך. אולם, לאורך הימים האחרונים חווינו אכזבה קשה. בצר לנו אנו אומרים כי אנחנו היינו הגורם היעיל היחידי לאורך המו"מ. הבאנו לשולחן 5 הצעות שונות שכולן נדחו על ידי שר הבריאות ליצמן, מטעמי אגו בלבד ולא משיקולים ענייניים. בסוף האגו הזה יהרוג את ילדינו…

שר הבריאות ליצמן בוחר להתבצר בעמדתו ומציע מתווים שונים ומשונים, שאין להם שום היתכנות בשטח!

כל המתווים דורשים תקציבים גדולים ביותר והשקעה ונשאלת השאלה המתבקשת – מדוע משרד הבריאות עושה הכל, ובלבד שלא לפתוח מחלקה בשערי צדק? מהם שיקוליו להתבצר בצורה כזו בלתי סבירה בעמדתו? האם באמת יותר הגיוני לפתוח לילדי ירושלים מחלקה במרכז הארץ תוך נשיאה בעלויות כבדות של הסעות ולינה, טרטור הילדים החולים מחוץ לעיר ירושלים וסיכון בריאותם? יתרה מכך, חלק גדול מן המתווים שהציע משרד הבריאות בעיר ירושלים מעידים על כך שהוא סבור שאכן יש צורך במחלקה נוספת בבירה.

לאור העובדה כי תהליך הגישור תקוע, אנחנו סבורים כי חייבים לצרף לתהליך את שר האוצר ואת רוה"מ, שכן מדובר במשבר הרפואי מהגדולים בתולדות המדינה, כזה המחייב התערבות של הדרגים הגבוהים ביותר.

אנחנו יצאנו למאבק כדי לאפשר לילדים שלנו להיות מטופלים על ידי הרופאים שלהם – בירושלים! אם נוצר משבר אמון כה עמוק שלא מאפשר לרופאים לחזור להדסה, אנחנו בהחלט מבינים אותם. אנו סמוכים ובטוחים כי כאשר נעלה את טענותינו בפני השופטים בבג״צ – הצדק ינצח והם אכן יבינו שהאופציה היחידה לטובת הילדים היא פתיחת מחלקה בשע"צ".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.