האדמורי"ת שגנבה מפלגה • הלברטל בטור חריף

עוד לא היה כאופורטוניזם הזה, שמישהי גנבה מפלגה בישראל, בעזרת כספים של בנט, ועוד מופעים כוחניים. היום לא ראשי הישיבות שולטים במפלגה, לא הרבנים, אלא האדמורי"ת שקד שגנבה מפלגה

בתקופה האחרונה, שרת המשפטים אילת שקד מרבה להתראיין. בצדקנות כוחנית, היא מסבירה למה יש לשנות ולגוון את ההרכב של בית המשפט העליון, גם על חשבון איכות השופטים (העיקר שיהיו ימניים, עם כיפה או שביס).

היא גם מסבירה למה צריך להגביל את סמכות בית המשפט העליון, למה יש להגביל את סמכות היועצים המשפטיים במשרדים, ובכלל, להגביל את כל שומרי הסף המפריעים לפעילותם הכוחנית והמושחתת של הפוליטיקאים.

מה שמרגיז ומקומם בכל ההופעות האלה, ובעצם היותה שרה במדינת ישראל, זה לא דעותיה הפוליטיות, של סיפוח, גירוש ועוד כל מיני דברים מהזן הימני הלא סימפטי.

מה שבאמת מרגיז הוא, שהיא עצמה, אילת שקד, הפוליטיקאית האופורטוניסטית ביותר שקמה במדינת ישראל, וכל זה עובר מתחת לראדר.
אילת שקד אינה אישה דתית. ממש לא. היא עצמה פרסמה תמונות שלה, באופן שיש בהן חילול שבת בפרהסיא. היא לא נגד הדת. והיא לא מאותן נשות מרץ השונאות כל ערך דתי, ומתנכרות ליהדותן. לא. היא לא כזו. אולי בגלל היותה מבנות עדות המזרח. אבל היא לא אישה דתית בכלל.

למרות זאת ולמרות שאין לה שום דבר בעל משמעות ערכי עם הציונות הדתית, מלבד הימניות הפוליטית, היא עומדת בראש מפלגה הדתית הלאומית, ויש לה השפעה קשה מאוד על בנות ובני הציונות הדתית. זה לא שהיא מנסה לחלן אותן. ממש לא. אבל עצם מעמדה במפלגה, והדוגמא האישית שלה, היא פגיעה עצומה, ולדורות, בציונות הדתית. התהליך שמתרחש שם, בעיקר באשמתה הוא תהליך של החלנה (על משקל הדתה).

די לציין שבזמני, בהיותי חלק ממגזר זה, לא הייתה אחת שמעיזה לשרת בצבא רגיל ואם הייתה מהבודדות שעושות זאת, היא הייתה מתביישת, יחד עם משפחתה ועושה כל דבר כדי להסתיר זאת. ואילו היום, באווירה המחלינה של שקד, רוב הבנות הלייט הדתיות מתגייסות, ומי שלא מתגייסת היא זו שמתביישת. לא יאומן מה שקרה שם מאז עלייתה של שקד לפסגת הציונות הדתית.

אין לשקד שום מקום במפלגה דתית לאומית. אין לה בכלל מושג מה זה דתית. מה זה עולם הישיבות. מה הוא ערך הצניעות. מה היא שבת. מהן מצוות. שמץ של מושג אמיתי אין לה. אבל, יחד עם בנט, שלפחות מתיימר קצת לשמור תורה ומצוות, היא הלכה לגנוב את המפלגה שאין לה שום שייכות אליה.

העיקר להיכנס לכנסת. זה לא אומר שום דבר על יכולותיה כפוליטיקאית, וזה גם לא רלוונטי. היא הייתה צריכה להיות בליכוד, או לפתוח מפלגה של ישראלים. בשום אופן לא לגנוב מפלגה דתית לאומית, הכל מתוך אופורטוניזם כוחני. והיא יודעת להיות כוחנית, ועוד איך. עוד לפני כניסתה לפוליטיקה, היא הסיטה ציבורים להתקשר לחברי כנסת ופרסמה את הטלפונים הפרטיים שלהם.

זה מרגיז איך היא גנבה מפלגה שלמה, לצרכיה האישיים, ולא רק שנכנסה לכנסת, אלא הפכה להיות לנהיגת הציונות הדתית. היא כמעט אדמו"ר לנוער שם. זו בושה ועלבון עצום, למגזר שלפני שנים לא רבות, עוד עמד בתחרות מסוימת עם העולם החרדי. עוד שאף לגדול בתורה ולהתחזק במצוות. אני עוד זוכר שהרב ליכטנשטיין, ראש ישיבת הר עציון, גאון בתורה, אמר שמכוון שמגזר זה משרת בצבא, עליו ללמוד ביתר שאת, כדי לגדול בתורה לא פחות מבני הישיבות החרדיות. אלה היו שם ההשגות פעם.

עוד לא היה כאופורטוניזם הזה, שמישהי גנבה מפלגה בישראל, בעזרת כספים של בנט, ועוד מופעים כוחניים. היום לא ראשי הישיבות שולטים במפלגה, לא הרבנים, אלא האדמורי"ת שקד שגנבה מפלגה, ובאישיותה ובדוגמא האישית שלה, תורמת רבות ונצורות לחילונה של הציונות הדתית, שמכרה את נשמתה לשקד, עבור חופן מנדטים.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. המדינה בדרך להדתה חמורה וזה סופה

  החרידים בהתנהלותם כיום בדרך לאבדון

  יע |
  הגב
 2. המזרחי

  אמת לאמיתה, הציבור המזרחיסטי בתהליך של קיצוניות, או לחילון או לחרדליות

  יהודי |
  הגב
  • לא החלנה. הביטי הנכון חילון.

   ואגב, על מה הכעס, על דעות ימניות, או על סגנון חילוני? ידעו את זה כשקראו לה למפלגה.

   קוראת |
   הגב