האדמו"ר בבכי: "קשה לרקוד כשדם יהודי נשפך"(הקלטה)

האדמו"ר מצאנז בבכי המלך ההקפות שניותץ המסורתיות: "קשה לרקוד בשעה שיהודים בצער, כשדם יהודי נשפך בחוצות, כמה יתומים ומשפחות מתיישבים עכשיו שבעה על יקיריהם. איך אפשר לרקוד"? האזינו {הקפות בצל הפיגועים}

מעמד ההקפות בחצר חסידות צאנז בנתניה אליו נוהרים אלפים מכל רחבי הארץ הפך השנה לאירוע מרגש במיוחד בצל האירועים הזוועתיים בהירצחם של 4 יהודים רק במהלך השבוע האחרון.

האדמו"ר מצאנז שנשא דברים במעמד פרץ בבכי וזעק: "איך אפשר לצאת במחול ובריקודים בשעה שמשפחת מתיישבות שבעה על קרוביהם הקדושים שנרצחו בחוצות ירושלים עיה"ק, מילא ביו"ט נצטוונו, אך כעת הלב ממאן והרגלים מסרבות להתרומם".

כמרדכי היהודי בשעתו עורר האדמו"ר את אלפי הילדים תשבר לשיר במלוא העוז והעצמה 'עוצו עצה ותופר דברו דבר ולא יקום כי עמנו קל'. והכל הרגישו איך השירה הזכה הבוקעת מפיות האלפים בוקעת רקיעים.

כשקולו נשנק מבכי פתח האדמו"ר בדברים ואמר: "קשה מאוד עם במצב הנוכחי עם ריקודים ושמחה, מילא בחג כשיש לנו מצווה של שמחת התורה, אבל כעת במוצאי החג קשה לרקוד בשעה שיהודים בצער, כשדם יהודי נשפך בחוצות, כמה יתומים ומשפחות מתיישבים עכשיו שבעה על יקיריהם. איך אפשר לרקוד? אלא חזקה עלינו דברי רבותינו שאמרו שההקפות במוצאי החג נעלים יותר מהחג עצמו. אצל זקיני הבני יששכר מדינוב זימרו עכשיו את הזמר 'תורה הקדושה התחנני בבקשה".

"כך גם אנו נרקוד ונבקש עתה מהתורה הקדושה שתרחם עלינו, 'וחיי עולם נטע בתוכינו' התורה זה הסניגור הכי גדול שיש לנו. אין לנו בדורינו חוני המעגל שיגיד איני זז מכאן עד שתרחם עלינו".

לפניות לכתב: ar0544335347@gmail.com

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.