האדמו"ר בנאום רגיש: "שורש הבעיה הוא באלה שלא קיבלו את הנהגת הגר"ח"

עימות נוקב בקונוושן של אגו"י בארה"ב הלילה בין הרבי מנובומינסק לגר"מ קוטלר, ר״י ליקווד. הגר"מ טען בשבת כי באמריקה יש דעות שונות ללא רדיפות. האדמו"ר הבהיר כי אין מחלוקת וכולם מאוחדים תחת הנהגת גדו"י שבישראל. צפו

חוק הגיוס הביא השבת ובמוצאי שבת לעימות נוקב בקונוושן של אגו״י בארה״ב בין הרבי מנובומינסק לגר״מ קוטלר, ר״י ליקווד. הגר"מ טען בשבת כי באמריקה יש דעות שונות ללא רדיפות.

ואילו האדמו"ר מנובומינסק הבהיר בנאום תקיף במוצאי שבת כי אין מחלוקת וכולם מאוחדים תחת הנהגת גדו״י שבישראל. בדבריו תקף בחריפות את 'הפלג' שמנסה לייבא את המחלוקת לארצות הברית.

האדמו"ר בנאומו, שנישא בשפת היידיש: "הוזכר כאן שיש חילוקי דעות בארץ בנושא חוק הגיוס וצריך לתת לכל אחד לנקוט כפי ראות עיניו ואין לנו לחייב שום אדם לסבור כדעה מסוימת. אך דומה לי שאין זו הנקודה כאן. הנקודה היא שאין זה שאלה של חוק הגיוס, אלא יש כאן נידון על הנהגה. יש הנהגה שרוב מניין ובניין של כלל ישראל בארץ ישראל קיבלו עליהם את מרותו של מרן הגראי"ל שטיינמן זיע"א בחייו.

"ועתה", אמר האדמו"ר, "זה נקוט בידי ממשיכיו, מרנן הגרי"ג אדלשטיין ושר התורה של דורנו הגר"ח קנייבסקי, אשר חיל ורעדה יאחז אותנו כשמזכירים את שמותיהם. מאידך, יש מיעוטא דמיעוטא שהתעקשו ולא הסכימו לקבל את מרותם, וזהו שורש הבעיה שגורם לכל".

צפו בוידאו:

האדמו"ר הוסיף: "אמנם כמובן אין מנוס מזה שיהיו מצבים במחלוקת שאנשים יאמרו דברים או יעשו דברים שאינם כהוגן, דברים שהיה מן הנכון למונעם".

ואז אמר: "איני יודע בדיוק אל מה מתכוון רבי מלכיאל, ושוב איני מדבר בשם 'אגודת ישראל' אלא בשם עצמי ובשם הגר"ש קמינצקי שדיבר עמי לפני שעה אחת – אנו צריכים להיות אגודה אחת".

בסיום דבריו אמר: "יש דרך של הנהגת הציבור. אסור לתת לחילוקי דעות אלו לבוא כאן לאמריקה. אנו פשוט לא יכולים לתת לזה לקרות".

ובתוך כך, סערה נוספת הייתה בועידה של אגו"י השבת, לאחר שאנשי 'הפלג' חילקו בכל החדרים את בטאון הקיצוני 'להבין' המפיץ שנאה וביזוי גדולי התורה בכל החדרים בועידה. בשער הגיליון ביקורת מחוצפת על ביקור שר הביטחון לשעבר במעונו של מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי.

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. על כל כלל ישראל להתאחד יחד להלחם נגד גיוס השמד והזימה

  על כל כלל ישראל להתאחד יחד להלחם נגד גיוס השמד והזימה, ואע"פ כן החוק יעבור רק בעזרת חכי"ם המשומדים מדגל התורה שר"י. ורק בכח התאחדות הכוחות נצליח לבטל מחשבת המן בן המדתא האגגי אשר כתב לאבד את כל היהודים.

  האדמו"ר מסאטמר דיבר על חוק החינוך החדש בניו יורק המשיך ואמר: "אותו דבר צריכים לזכור את מה שעוברים אחינו בני ישראל תושבי ארה"ק, שכנראה השבוע או בשבוע הבא יעלה חוק הגיוס בני ישיבות ויצביעו על חוק חדש רח"ל ד"י".

  לדברי האדמו"ר מסאטמר, "החוק החדש הוא נורא ואיום, חוק שמד, כולל – חוק ג' עבירות חמורות, על חלק גדול מבחורי הישיבות ואברכי הכוללים, וחייבים לשבת בכובד ראש ולטכס עצה יחד איך להלחם נגד החוק הזה, והקב"ה יעזור שנוכל לאחד את כל כלל ישראל יחד, ובכוחות מאוחדים יעזור הקב"ה שנוכל להלחם ולנצח הגזירה הנוראה והקב"ה יהיה בעזרינו שנצליח".

  כמו כן יצאה קריאה מיוחדת מאת "קהל יטב לב דסאטמר" לכל חברי הקהילה ובפרט לתלמידי התשב"ר להתפלל במיוחד בימים אלו "שלא ינוח שבט הרשע על גורל הצדיקים ושלא ישלטו זדים ביד לומדי תורה".

  ויה"ר מלפני אבינו שבשמים שנזכה לְוְאַתָּה בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים עָמַדְתָּ לָהֶם בְּעֵת צָרָתָם. רַבְתָּ אֶת רִיבָם. דַנְתָּ אֶת דִּינָם. נָקַמְתָּ אֶת נִקְמָתָם. מָסַרְתָּ גִבּוֹרִים בְּיַד חַלָּשִׁים. וְרַבִּים בְּיַד מְעַטִּים. וּטְמֵאִים בְּיַד טְהוֹרִים. וּרְשָׁעִים בְּיַד צַדִּיקִים. וְזֵדִים בְּיַד עוֹסְקֵי תוֹרָתֶךָ. וּלְךָ עָשִׂיתָ שֵׁם גָּדוֹל וְקָדוֹשׁ בְּעוֹלָמֶךָ. וּלְעַמְּךָ יִשְׂרָאֵל עָשִׂיתָ תְּשׁוּעָה גְדוֹלָה וּפֻרְקָן כְּהַיּוֹם הַזֶּה בב"א.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. לצערינו הרב, כמה שעות אחרי דברי הבל של הרבי של נבמינסק ובזיון נגד ראש ישיבת לייקווד שליט"א שלחו מסר חזק מהשמים ע"י הטרגדיה: שתלמיד ישיבה נהרג בתאונת דרכים קשה בלייקווד שבניו ג'רזי. זה בגלל שהוא דבר וביזה את ראש הישיבה דלייקווד נ.ז. ה"ה הגאון הרב מלכיאל קטלר ונגד הפלג המקדשי שם שמים ברבים!!!!! /***\=אסור לדבר נגד הפלג המקדשי שם שמים=/***\ המלבין פני חבירו ברבים אין לו חלק לעולם הבא. לצערינו הרב על פי דיווח באתר Lakewood Scoop, התאונה אירעה בסביבות 07.20 בבוקר (שעון ארה"ב), בכביש קאונטי ליין. לפי עדויות, אחד הנהגים המעורבים נמלט מהזירה. מספר מתנדבי 'הצלה' ופרמדיקים מקומיים חשו למקום. שני תלמידי ישיבה שנפגעו קשה פונו לבתי חולים קרובים, ומותו של אחד מהם - בחור ישיבה מבולטימור, שהגיע עם פציעות קשות, נקבע בבית החולים מונמות'. רעהו של המנוח זצ"ל עדיין מאושפז במצב קשה בבית החולים האוניברסיטאי 'ג'רזי שור'. על פי הדיווח, מחלקת הזהירות בדרכים של משטרת לייקווד חוקרת את נסיבות האירוע, והכביש בו אירעה התאונה הקשה חסום לצורך הבדיקות. שמות המעורבים בתאונה טרם פורסמו. ת.נ.צ.ב.ה.

  לצערינו הרב, כמה שעות אחרי דברי הבל של הרבי של נבמינסק ובזיון נגד ראש ישיבת לייקווד שליט"א שלחו מסר חזק מהשמים ע"י הטרגדיה: שתלמיד ישיבה נהרג בתאונת דרכים קשה בלייקווד שבניו ג'רזי. זה בגלל שהוא דבר וביזה את ראש הישיבה דלייקווד נ.ז. ה"ה הגאון הרב מלכיאל קטלר ונגד הפלג המקדשי שם שמים ברבים!!!!!
  /***\=אסור לדבר נגד הפלג המקדשי שם שמים=/***\
  המלבין פני חבירו ברבים אין לו חלק לעולם הבא.

  לצערינו הרב על פי דיווח באתר Lakewood Scoop, התאונה אירעה בסביבות 07.20 בבוקר (שעון ארה"ב), בכביש קאונטי ליין. לפי עדויות, אחד הנהגים המעורבים נמלט מהזירה.

  מספר מתנדבי 'הצלה' ופרמדיקים מקומיים חשו למקום. שני תלמידי ישיבה שנפגעו קשה פונו לבתי חולים קרובים, ומותו של אחד מהם – בחור ישיבה מבולטימור, שהגיע עם פציעות קשות, נקבע בבית החולים מונמות'. רעהו של המנוח זצ"ל עדיין מאושפז במצב קשה בבית החולים האוניברסיטאי 'ג'רזי שור'.

  על פי הדיווח, מחלקת הזהירות בדרכים של משטרת לייקווד חוקרת את נסיבות האירוע, והכביש בו אירעה התאונה הקשה חסום לצורך הבדיקות. שמות המעורבים בתאונה טרם פורסמו.

  ת.נ.צ.ב.ה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. המחלוקת הזו תגיע בקרוב ממש גם לאמריקה, לא רק בגלל שהאדמו"ר ביזה ברבים ראש ישיבת לייקווד רבי מלכיאל קטלער שליט"א, ועליו אמרו חז"ל "הַמַּלְבִּין פְּנֵי חֲבֵרוֹ בָּרַבִּים... – אֵין לוֹ חֵלֶק לָעוֹלָם הַבָּא".... ולא רק בגלל שהמחבלים מנצחים כאן בגדול בגדול בגדול בגדול, אלא בגלל שבאגודת ישראל באמריקה יושבים מי שחושבים שעדיין כוחם במותנם ושכחו שאגודת ישראל באמריקה אינה עוד מה שהיתה היא שולטת על קבוצה מאוד קטנה, אפילו מועצת רצינית אין לה, 95 אחוז מן הציבור החרדי באמריקה אין להם כל קשר לאגודת ישראל שבשליטה הליטאית כלל וכלל.

  טעותו של האדמו"ר מנובומינסק ביחד עם שמואל קמאנצקי – לא רק המחבלים הם נגד הנהגתו של ר' חיים קנייבסקי אלא גם עשרות אלפי אנשי העדה החרדת ועשרות אלפי הקנאים ואחרים.

  פלא גדול על האדמו"ר מנובומינסק שהעלה את הנושא ודבר שטיות כמו ילד בן חמש, זה פלא גדול מפני שהוא מלבה ענין שכבר דעך מזמן, וזו שאלת ההנהגה. מאז הגראי"ל שטיינמן הענין הוכרע ומציאות היא שרוב רובו של הציבור החרדי קיבל את הנהגתו וזה כולל לא רק את רוב הליטאים אלא גם קומץ החסידים שהתיחסו להוראות שלו בכבוד גדול ובחרדת קודש, דיברו עימו ראו בו מנהיג במלוא מובן המילה, כך היה גם עם עוד קבוצות אחרות, תקופות הגראי"ל שטיינמן תיזכר כתקופה הכי מאוחדת – יחסית – בהנהגה בכלל ישראל, חוץ ממה שדרכו גייסו אלפי בני תורה לשמד רח"ל, מה שאין כן בימינו ההנהגה של השונאים והכוונה לר' חיים קנייבסקי וחבל שר' גרשון סובל מן הענין נפלה פלאים, חוץ מן השונאים הליטאים אין אף קבוצה אחרת שרואה בהם מנהיגים, ר' חיים קנייבסקי אינו המנהיג של אגודת ישראל, [אולי יענקושי] ואין לו עוד את היחס שהיה לר' אהרן לייב, וכשלוקחים בחשבון את העדה החרדית והקנאים ואחרים, אי אפשר לומר שמדובר במיעוט.

  גם מי שעדיין מתייחסים בכבוד לבית ר' חיים קנייבסקי למרות מעשי בנו ונכדו, הם לא מקבלים את הוראותיו ואינם חיים על פי פסקיו. מציאות היא שיענקושי אומר כל מה שרוצה בשם ר' חיים ואין פוצה פה ומצפצף!!! וכשהיו צריכים להכריע בשאלות כמו חוק הגיוס לא קיבלו את הוראתם עשו אחרת מהם.

  כוחם של המחבלים התחזק פי מליונים, בגלל המצב החדש הזה שאין עוד לשונאים מנהיגות חזקה, מי שהרסו אותם הם כמה מופקרים בבית ר' חיים קנייבסקי כמו יענקושי וכו' שחשבו שהם גיבורים וחיזקו במעשיהם את כוחות המחבלים שקיבלו מהם מתנה מבלי שביקשו.

  המחלוקת הזו תגיע בקרוב ממש גם לאמריקה, לא רק בגלל שהאדמו"ר ביזה ברבים מרן ראש ישיבת לייקווד הגאון הצדיק רבי מלכיאל קטלער שליט"א, ועליו אמרו חז"ל "הַמַּלְבִּין פְּנֵי חֲבֵרוֹ בָּרַבִּים… – אֵין לוֹ חֵלֶק לָעוֹלָם הַבָּא" וכעת כולם מדברים על זה…. ולא רק בגלל שהמחבלים מנצחים בגדול בגדול בגדול בגדול, אלא בגלל שבאגודת ישראל באמריקה יושבים מי שחושבים שעדיין כוחם במותנם ושכחו שאגודת ישראל באמריקה אינה עוד מה שהיתה היא שולטת על קבוצה מאוד קטנה, אפילו מועצת רצינית אין לה, 95 אחוז מן הציבור החרדי באמריקה אין להם כל קשר לאגודת ישראל שבשליטה הליטאית כלל וכלל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. למגיב מס' 1 על איזה גדול הדור אתה מתכון? על יענקושי? כהיום אין גדול מנהיג הדור אחר.

  למגיב מס' 1 על איזה גדול הדור אתה מתכון? אך ורק על יענקושי?
  בגלל שכהיום אין גדול מנהיג הדור אחר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. ירהבו נער בזקן

  מבהיל לראות איך המגיבים כאן לא רועדים לזלזל בצורה מחפירה בתלמידי חכמים, ובגדולי הדור והכל במסוה של "חוק הגיוס, אוי לנו שכך עלתה בימינו.

  נאמן לגדולי התורה |
  הגב
 6. Very Sad!!! and Heart Broken

  Very Sad!!! and Heart Broken!!!!
  ת נ צ ב ה
  A few hours after the Novemisker Rebbeh Shlita attacked The Rosh Yeshiva Reb Malkiel in public the Bocher was killed as a clear message from Hashem to stick up for Reb Malkiel Shlita…..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. המחלוקת התחילה בגלל הרב שטינמן

  שורש המחלוקת הוא בעקבות שהרב שטינמן היה שולח בחורים מסכנים לצבא ודופק להם את החיים, וגם בגלל שהוא היה שונא בני תורה ואוהב חרדים חדשים.

  יעקב |
  הגב
 8. כבוד האדמו"ר מנובומינסק שליט"א, אולי תבוא לביקור קצר לארץ ישראל, אולי תסכים לקפוץ היום לביקור קצר בארצנו הקדושה? נא תיכנס, בבקשה, לבית 23 ברחוב רשב"ם, בתקווה שתתקבל בכבוד זהה לכבוד שניתן לאיווט ליברמן ימ"ח ולאוליגרך ימ"ח. רק אחרי זה אולי תוכל לומר לנו את דעתך, על מה שאנחנו צריכים או לא צריכים לעשות, *ועל אמונת חכמים "ברבן-של-כל-ישראל-מרן-יענקיש-השפל" מה לעשות.

  כבוד האדמו"ר מנובומינסק שליט"א, אולי תבוא לביקור קצר לארץ ישראל, אולי תסכים לקפוץ היום לביקור קצר בארצנו הקדושה? נא תיכנס, בבקשה, לבית 23 ברחוב רשב"ם, בתקווה שתתקבל בכבוד זהה לכבוד שניתן לאיווט ליברמן ימ"ח ולאוליגרך ימ"ח. רק אחרי זה אולי תוכל לומר לנו את דעתך, על מה שאנחנו צריכים או לא צריכים לעשות,

  *ועל אמונת חכמים "ברבן-של-כל-ישראל-מרן-יענקיש-השפל" מה לעשות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 9. האם הרב לא יודע שיצאה בת קול ואמרה: אלו ואלו דברי אלוהים חיים??????? זה לא פעם ראשונה שהראביי הזה מנומינסק לא צודק!!! הוא פשוט לא יודע המציעת מה שקורה בא"י לגבי הרבה דברים ובפרט לגבי ניוס השמד והזימה. חייבים להגיד לו האמת שהגר"ח הוא לא המנהיג של דורינו זה טעות גדול לומר כך!!! וזה בושה לומר כך, כולם יודעין ומודים שהמנהיג הדור הוא יענקושי שר"י, ולא הגר"ח. ולא הגר"ח. ולא הגר"ח. ולא הגר"ח. ולא הגר"ח. ולא הגר"ח. ולא הגר"ח. ובמו כן הראביי הזה מנומינסק אומר שאין שום חוק גיוס, האם הוא השתגייע לגמרי? כולם יודעים ומודים וצועקים שכל החכי"ם מדגל התורה הם בעד הגיוס על כל בני ישיבה, והם רוצים להעביר גזירת שמד על עולם התורה, הם רוצים "ש מ ד" ותו לא!!! ולכאורה זה עם הסכמת יענקושי שר"י, והראביי מנומינסק שליט"א אמר שאין חידוש גזירת גיוס השמד???? ראשי המפלגות החרדיות האמינו שסיעת 'יש עתיד' בראשות ח"כ יאיר לפיד תצביע בעד חוק הגיוס החדש השבוע רח"ל, הוא חוק שהוכן על ידי המערכת הצבאית. כעת, במפלגות החרדיות נמצאים לקראת השבוע המכריע, שכן בשבוע הבא יגיעו לקיצו הזמן שהותיר בג"ץ לממשלת ישראל לחוקק את חוק הגיוס המתוקן. שהקב"ה ישלח לו רפואה שלמה בקרוב. וסוף סוף נצא למלחמה וננצח עם האמת!!! בס"ד.

  .

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 10. האם הרב מנומינסק שליט"א לא יודע שיצאה בת קול ואמרה: אלו ואלו דברי אלוהים חיים? הראביי מנומינסק שליט"א אמר שאין חידוש גזירת גיוס השמד???? ראשי המפלגות החרדיות האמינו שסיעת 'יש עתיד' בראשות ח"כ יאיר לפיד תצביע בעד חוק הגיוס החדש, חוק שהוכן על ידי המערכת הצבאית. כעת, במפלגות החרדיות נמצאים לקראת השבוע המכריע, שכן בשבוע הבא יגיעו לקיצו הזמן שהותיר בג"ץ לממשלת ישראל לחוקק את חוק הגיוס המתוקן. שהקב"ה ישלח לו רפואה שלמה בקרוב. וסוף סוף נצא למלחמה וננצח!!! בס"ד.

  האם הרב מנומינסק שליט"א לא יודע שיצאה בת קול ואמרה: אלו ואלו דברי אלוהים חיים? הראביי מנומינסק שליט"א אמר שאין חידוש גזירת גיוס השמד???? ראשי המפלגות החרדיות האמינו שסיעת 'יש עתיד' בראשות ח"כ יאיר לפיד תצביע בעד חוק הגיוס החדש, חוק שהוכן על ידי המערכת הצבאית. כעת, במפלגות החרדיות נמצאים לקראת השבוע המכריע, שכן בשבוע הבא יגיעו לקיצו הזמן שהותיר בג"ץ לממשלת ישראל לחוקק את חוק הגיוס המתוקן. שהקב"ה ישלח לו רפואה שלמה בקרוב. וסוף סוף נצא למלחמה וננצח!!! בס"ד.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 11. זה לא פעם ראשונה שהראביי הזה מנומינסק לא צודק!!! הוא פשוט לא יודע המציעת בא"י לגבי הרבה דברים. חייבים להגיד לו האמת שהגר"ח הוא לא המנהיג של דורינו זה טעות גדול לומר כך!!! המנהיג הדור הוא יענקושי שר"י, ולא הגר"ח. ובמו כן הראביי הזה אומר שאין חוק גיוס, האם הוא השתגייע לגמרי? כולם מודים שכל החכי"ם מדגל התורה הם בעד הגיוס על כל בני ישיבה, והם רוצים להעביר גזירת שמד על עולם התורה, לכאורה זה עם הסכמת יענקושי שר"י, והראביי אומר שאין חידוש גזירת גיוס השמד???? שהקב"ה ישלח רפואה שלמה בקרוב. זה לא פעם ראשונה שהרביי הזה מנומינסק לא צודק!!! הוא פשוט לא יודע המציעת בא"י. הגר"ח הוא לא המנהיג של דורינו זה טעות גדול!!! המנהיג הוא יענקושי שר"י ולא הגר"ח.

  זה לא פעם ראשונה שהראביי הזה מנומינסק לא צודק!!! הוא פשוט לא יודע המציעת בא"י לגבי הרבה דברים. חייבים להגיד לו האמת שהגר"ח הוא לא המנהיג של דורינו זה טעות גדול לומר כך!!! המנהיג הדור הוא יענקושי שר"י, ולא הגר"ח. ובמו כן הראביי הזה אומר שאין חוק גיוס, האם הוא השתגייע לגמרי? כולם מודים שכל החכי"ם מדגל התורה הם בעד הגיוס על כל בני ישיבה, והם רוצים להעביר גזירת שמד על עולם התורה, לכאורה זה עם הסכמת יענקושי שר"י, והראביי אומר שאין חידוש גזירת גיוס השמד???? שהקב"ה ישלח רפואה שלמה בקרוב.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב