האם מהיום הרב פינטו יכריע בעיות באי די בי?

הרב יאשיהו פינטו בשהותו בארה"ב קיים מפגש עם אילי הון גדולים בהם אנשי עסקים יהודים וישראלים בברוקלין, במהלכן התייחס האדמו"ר לראשונה להחלטת נושי קבוצת אי די בי כי הם סומכים על מקורבו איש העסקים אדוארדו אלשטיין ולכן רצונם בהעברת השליטה בחברת הענק הזאת לאלשטיין ולמוטי בן משה.

כידוע, מקורב אדוארדו אלשטיין לאדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שהוא זה שניסה אך ללא הצלחה לחבר בינו לבין נוחי דנקנר שכנראה איבד את השליטה בהוראת השופט מאמש (רביעי). גם אלשטיין נשמע אומר לא פעם בהופעות תקשורתיות כי "את ההשקעה שלי בישראל עשיתי בברכתו ויוזמתו של מורי ורבי, הרב פינטו".

האדמו"ר אמר עוד במפגש עם הנגידים שנערך בארה"ב על מקורבו אלשטיין: "כל יהודי צריך ללמוד ולהסיק מסקנות מההצלחה העסקית של אלשטיין בישראל. זהו תמרור לכל יהודי שרואה קשיים והתמודדויות ולא מפחד להתמודד מולם. מי שמאמין באלוקים ומקפיד להתנהל ביושרה ובהגינות אינו מתפעל מן הקשיים שבדרך. הפסוק מספר ישעיהו 'בשובה ונחת יוושעון–בהשקט ובבטחה, תהיה גבורתכם' הוא זה שמשקף את אלשטיין, יהודי מאמין ואוהב ישראל, שפועל בהגינות כלפי שמיים ובין אדם לחברו".

"אין ספק שההצטרפות של אלשטיין לכלכלה בארץ הקודש תהיה לעזר בפרנסתם של רבבות משפחות ישראליות". אמר האדמו"ר והוסיף כי הוא בטוח בכך.

יצויין כי איש העסקים ואיל הנדל"ן, בנצי סוקי, שהשתתף בכנס שנערך ביוזמת הרב, סיפר על עוד תוכנית לעיסקה שבה היה מעורב הרב פינטו: "בשנת 2008 האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שיכנע את אדוארדו אלשטיין לרכוש את מגדל הליפסטיק בניו-יורק. כמו בעסקת IDB גם אז היו הרבה מאוד קשיים בדרך לעסקה וגם בתקופה לאחר שהושלמה, אבל אלשטיין ראה כיצד אמונת חכמים הופכת במעלה הדרך, גם אם יש קשיים באמצע, להצלחה". אמר וחיזק את הענין של אמונת חכמים שצריכה להיות לכל איש עסקים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.