האדמו"ר מסאטמר לעג: "טראמפ הוטרד"

האדמו״ר מסאטמר ממשיך ליישר קו עם דעתם של גדולי ישראל מהמיינסטרים החרדי ולועג לפלג בהנהגת מהרז״ל. צפו

לאחר שתקף את התנהגות אנשי הפלג הירושלמי, והורה לבחורים להתייצב בלשכות הגיוס בכדי לקבל דיחוי, האדמו״ר מסאטמר ממשיך ליישר קו עם דעתם של גדולי ישראל מהמיינסטרים החרדי.

בנאום שנשא בדינר התרמה בפריז הציג האדמו״ר בנימה הומוריסטית שיחה טעונה בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ,לבין  ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר קיום העצרת של הפלג בחסידות סאטמר בהנהגת מהרז״ל שהתקיימה לפני כמה שבועות.


"הנשיא טראמפ הוטרד" התייחס האדמו״ר בסרקזם להפגנה "הוא (הנשיא האמריקני) רואה כזו אסיפה גדולה ומתקשר לראש הממשלה בישראל, אומר לו 'כזו אסיפה גדולה, אתם לוקחים בחורים מהישיבות לצבא', עונה לו ראש הממשלה, 'בוא לישראל, לירושלים, או לבני ברק ותראה, כל בתי המדרשיות מלאים, כל הישיבות כולם יושבים ולומדים, לא חסר אף אחד".

"אבל מה עם הספרדים״, תוהה נשיא ארצות הברית ונתניהו אומר לו, ״בוא לפה ואראה לך רשימה, 40 אלף בחורים יושבים ולומדים בלי בעיה, (גם ספרדים), הכל תואם ומופיע ברשימה. ארבעים אלף בחורים, ארבעים אלף חופשיים מהצבא. כך הוא עונה לו.

"ומה אומרים ראשי הישיבות. שלח (טראמפ) את השגריר לבתי האדמו"רים והרבנים, ותבדוק איתם ישירות, שואל אותם, אם יש להם טענות, אף אחד מהם לא אומר מילה לשגריר״ כך מנסה האדמו״ר להבהיר כי הוא רואה עין בעין עם המיינסטרים החרדי את סוגיית הגיוס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.