האדמו"ר מבוטושאן: "לא יוכלו לגעת בבני התורה אפילו באצבע קטנה" • הדברים נאמרו בטיש לרגל הילולת מרן ה"דברי חיים" מצאנז זי"ע – גלריה

במלאת 137 שנים להסתלקותו של גאון ישראל וקדושו מרן בעל ה"דברי חיים" מצאנז זי"ע, התכנסו קהל חסידים ואנשי מעשה, ומצאצאי בעל ההילולא זי"ע, לסעודת הילולא מרכזית שהתקיימה אצל נכדו כ"ק מרן אדמו"ר מבוטושאן שליט"א בהיכל בית המדרש דחסידי בוטושאן בבני ברק.

במרכזה של סעודת ההילולא נכנס כ"ק אדמו"ר שליט"א לערוך את השולחן הטהור, בו העלה רסיסי אורה ועובדות קודש מזקינו הרה"ק בעל ההילולא זי"ע. בתוך דברות קדשו העלה על נס את מידת מסירות נפשו של בעל ההילולא לכלל ישראל, והביא עובדה, שכאשר רצה ה"דברי חיים" פעם לעזור ליהודי להושיעו מצרתו ולא היו ברשותו מעות, משכן את החנוכייה בה היה מדליק נר חנוכה, ועד כמה שחביבים אצל צדיקים תשמישי הקדושה וכלי המצווה – בכל זאת עבור טובה ליהודי ויתר גם על זה בכדי לעזור ליהודי, "וגדולים צדיקים במיתתן יותר מבחייהם ובוודאי זכותו של בעל ההילולא זי"ע תעמוד לכלל ישראל".

האדמו"ר הוסיף ואמר: "כאשר אנו נמצאים בכזו גלות בין יהודים כאשר יש כאלו שרוצים להכריח בני תורה שיפסיקו מללמוד ח"ו, זכותו הגדולה תגן שכל אלו הרוצים להילחם עם בני התורה לא יוכלו לגעת אפילו באצבע קטנה. הרה"ק מאפטא אומר עה"פ "וזרע עבדיו ינחלוה ואוהבי שמו ישכנו בה" יש כאלו יהודים שהינם רק בבחינת "זרע עבדיו" שהם יהודים רק כי אביהם ואמם היו יהודים ולא יותר מכך, זו בחינה של זרע עבדיו, הוא לא אוחז בכלום הוא לא שומר כלום, הם אכן ינחלו את הארץ, אך לא תהיה להם אחיזה נצחית בארץ, אך מי שתהיה לוקיום ואחיזה אמיתית בארץ ישראל הם "ואוהבי שמו ישכנו בה" אלו לומדי התורה הק' ונוטריה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.