נצחו אראלים: האדמו"ר מביטשקוב יפו זצ"ל – סיקור ענק (תמונות)

אבל גדול בחסידות ביטשקוב יפו, האדמו"ר מביטשקוב הרה"צ רבי זיידא שמואל רוזנבוים בנו של האדמו"ר רבי דוד משה מקרעטשניף זצוק"ל נפטר לפני שעה קלה לאחר שקיבל דום לב  והתמוטט בביתו שבתל אביב. והוא בן ס”ב שנים בלבד. 

בבוא נשמתו הגבוהה לעולם, עת נתמלא כל הבית כולו אורה, העיד אביו על גדלותו, כאשר ביום הברית גילה לסובביו טפח מעולמות עליונים באמרו כי “הוריד לעולם נשמה חדשה שטרם הייתה בעולם” וסימן נתן בידם שכאשר יגדל הנער תהיה עבודתו מוסתרת בהיותו כבד פה וכבד לשון כמשרע”ה, כדי שלא תתקנא בו הסיטרא אחרא ותלחם בו. אך בהגיעו לדברים שבקדושה כתפילותיו הנרגשות ושיעורי התורה, או אז נעשה כמעיין המתגבר בעזות דקדושה.

האדמו"ר זצ"ל הוא אחיהם של האדמורי"ם מקרעטשניף ופרמישלאן, וגיסו של האדמו"ר מסאסוב. 

הקים את בית מדרשו לתפארת ביפו במסירות נפש ולמרות שהציקו לו ערביי האיזור, לא בקלות באה לו ישיבתו בעיר, כאשר הרימו הישמעאלים סביבו ראשם והתגרו בחצר הקודש ובבית הכנסת הפועל במקום, הוא לא נכנע לפעולות האלימות גם כאשר ניסו בליל יום הכיפורים להצית את בית הכנסת, ואף כאשר תקפוהו נערים פוחזים והיכוהו לא נשברה רוחו ממשימת הקודש שקיבל מחותנו לשמור ולשמר על חיי היהדות התוססים בעיר יפו.

האדמו"ר נודע בשערים במאור פניו התמידי וליבו הכרוי לכל בן ישראל, ענוותנותו המופלגת והנהגתו הפשטנית קנו להם לבבות רבים אשר ראו בו רבי ומנהיג המעניק חמה בקומתו אך כופף קומתו אל נשמת היהודי בכל מדרגה שהיא, להעלות, לחזקו ולאמצו. דלתו היתה פתוחה בפני כל מבקש ה’ להתעלות בעבודתו יתברך. הוא לא פחד מאיש ועשה הכל שיהיה בית תפילה עם מנין קבוע כל שבת במקום. בית מדרשו הפך לאבן שואבת רוחנית לכלל תושבי העיר מכל החוגים והעדות שהיו קובעים שם מקום לתפילתם והגיעו לשהות בצילו .

כששאלו את האדמו"ר על אופי הציבור ועל החיים היהודיים באיזור, מדוע הרבי אינו עובר לריכוזים חרדיים? הרבי השיב כי הוא מרגיש שליחות ואחריות, וכי הוא משמר את קהילתו המצומצמת, אותה הוריש לו חמיו. למרות שהציעו לו חסידיו, כבר מספר פעמים, בית וחצר בריכוז חרדי, הוא העדיף שלא לנטוש ולא להפקיר את מעט האידישקייט שחצרו מקרינה במקום.

יצויין שלמרות הסבל הרב הוא עוד הספיק לערוך אמש כשהוא במיטבו סעודת מלווה מלכה והבדלה בהשתתפות חסידים ומתפללים.

מסע ההלווייה ייצא בשעה 16:00 מבית מדרשו ביפו, רח’ עזה 40 פינת רח’ פלורנטין דרך בית מדרש המאור ברח’ שד’ ירושלים 38, ובשעה 18:00 מביהמ”ד הגדול בקרית קרטשניף ברחובות אל בית העלמין ברחובות שם ייטמן ליד ציון אביו הקדוש האדמו”ר מקרטשניף זצוק”ל.

שושלת היחס של האדמו”ר זצוק”ל בהיותו בנו השלישי של האדמו”ר רבי דוד משה מקרעטשניף זצוק”ל תלויה למעלה בקודש בשושלת נדבורנה המעטירה עד להרה”ק רבי מאיר מפרימישלאן זי”ע.

יהי זכרו ברוך. ת. נ. צ. ב. ה.

בלעדי: התמונות האחרונות מחייו
באדיבות המצלם

unnamed

ביטשקוב 2 צילם מוטי

זוהי תמונה של האדמו"ר מביטשקוב זצ"ל במחיצתו של אביו הרה״ק ר׳ דוד משה זצל מקרעטשניף בתור בחור צעיר ממש מתחת אביו מצידו הימני
אביו ר׳ דוד משה היה איש פלא בעל מופת בקנה מידה חובקת עולם ונפטר בגיל צעיר כשהיה בן 44 שנים באופן פתאומי בשנת תשכ״ט

קרעטשניף

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מזעזע!!! מרגיש כחשכה ירדה לעולם!!!! צדיק גדול תמיד עם מאור פנים!!!!!! קדושה היתה על פניו תמיד!!! הברכות שלו התקיימו תמיד!!!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב