האדמו"ר מבעלזא שליט"א קבע מזוזה בהדסה

13 חדרי הניתוח חדשים ממוקמים בעומק האדמה ונבנו בכפוף לדרישות מיוחדות של פיקוד העורף * כ"ק מרן אדמו"ר מבעלזא שליט"א שיבח את הנהלת המרכז הרפואי על פעילותם הרבה בהתאמת המרכז הרפואי לצורכי ציבור שומרי התורה והמסורת

 

במעמד מיוחד בהשתתפות הנהלת המרכז הרפואי הדסה, מנהלי חדרי הניתוח, קבע כ"ק מרן אדמו"ר מבעלזא שליט"א מזוזה בפתח המבוא ל- 13 חדרי הניתוח חדשים, הממוקמים בעומק האדמה ונבנו בכפוף לדרישות מיוחדות של פיקוד העורף.

המשנה למנכ"ל המרכז הרפואי 'הדסה' אורן לוי סיפר על חדרי הניתוח החדשים, שהם בנויים להתמודד עם כל האיומים המוכרים, וערוכים לפעול כרגיל בכל מצב חירום עתידי. הציוד המתקדם, הנמצא בכל אחד מהחדרים, כולל בין היתר, מכשור לביצוע ניתוחים בעזרת מערכות ממוחשבות ומערכת הדמיה הממוקמות בתוך חדר הניתוח וכן תשתית אופטית ותאורה מיוחדים.

יש לציין כי בתהליך התכנון נלקחו בחשבון מאות פרטי מידע שנאספו מהצוותים המקצועיים, נותחו, עובדו וגובשו לתובנות הבאות לידי ביטוי בתכנון ההנדסי ובתשומת הלב לפרטים הקטנים ביותר. חדר הניתוח המיוחד ביותר הוא "החדר ההיברידי". מדובר בחדר ניתוח פורץ דרך המשתרע  על פני 83 מ"ר ומצויד במכונת סיטי מיוחדת. החדר מיועד לניתוחים מורכבים, לרבות ניתוחי טראומה מצילי חיים, ומאפשר למספר צוותים מתחומים שונים, לבצע פעולות כירורגיות במקביל.

לאחר מכן, ערך מרן האדמו"ר שליט"א מעמד "לחיים" ובירך את הנהלת המרכז הרפואי שיהיה להם סייעתא דשמייא בכל מעשי ידם ויהיו שליחים נאמנים בריפוי חולים.

רב המרכז הרפואי הרב משה קליין הציג לאדמו"ר את הפתרון הראשון מסוגו בעולם לסאגת 'טומאת כוהנים' שמעסיקה כל בית חולים ממוצע. מדובר בפיתוח טכנולוגי שאין לו אח ורע בשום מקום בארץ ובעולם, כדי לפתור את סאגת 'טומאת כוהנים'. אם עד היום, היו משגרים עובד להדביק פתק בכניסה לבית החולים המתריע על נפטרים ל"ע שנמצאים בקרבו, מה שמביא לעיתים לעיכוב בהודעה, הרי שמעתה, לא עוד. פתחנו מכשור טכנולוגי שמתריע באורח מידי על המצאו של נפטר בבית החולים. הדבר קורה בסנכרון מלא מיד עם הודעת הפטירה שמנפיק הרופא במחשבי בית החולים", ציין רב המרכז הרפואי. בסיום הביקור שיבח האדמו"ר שליט"א את הנהלת המרכז הרפואי על פעילותם הרבה בהתאמת המרכז הרפואי לצורכי הציבור שומרי התורה והמסורת בכל הקשור לענייני שבת, כשרות, צניעות וטומאת כוהנים.

 

בעלזא 8 בעלזא 5 בעלזא 2 בעלזא 1

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.