האדמו"ר מויז'ניץ ישבות בביתר

התרגשות רבה בקרב תושבי עיר התורה והחסידות שבהרי יהודה – ביתר ת"ו ובקרב אלפי חסידי ויזניץ מכל רחבי הארץ לקראת השבת ההיסטורית, עם בואו של מרן אדמו"ר מויזניץ שליט"א להאציל מהודו זיוו והדרו על העיר ולשבות בעיר בשבת החודש, לכבוד מעמד חנוכת הבית עם השלמת בנין בית המדרש הגדול והמפואר של מוסדותינו בביתר.

תכונה והתרגשות רבה בעיר ביתר לקראת אירועי 'ואנוהו' חנוכת הבית לבנין מוסדותינו ובואו של מרן אדמו"ר מויזניץ  שליט"א  לשבות בעיר בשב"ק ויק"פ – החודש

התרגשות רבה בקרב תושבי עיר התורה והחסידות שבהרי יהודה – ביתר ת"ו ובקרב אלפי חסידי ויזניץ מכל רחבי הארץ לקראת השבת ההיסטורית, עם בואו של מרן אדמו"ר מויזניץ שליט"א להאציל מהודו זיוו והדרו על העיר ולשבות בעיר בשבת החודש, לכבוד מעמד חנוכת הבית עם השלמת בנין בית המדרש הגדול והמפואר של מוסדותינו בביתר.

בבנין המפואר שוכן המקווה המפואר, המושקע והמהודר ביותר בעיר ומכל קצבי העיר באים לטבול בהידור רב.

ההכנות הקדחתניות לקראת השבת ההיסטורית נכנסו להילוך גבוה ומנוהלות ביד רמה בניצוחו של מנכ"ל המוסדות הרב דוד זיידה יו"ר הועדה המכינה, שלצד הפעילות הגדולה להשלמת וגימור הפנים של בית המדרש הגדול החדש – בית "שלום" ברוב פאר והדר, החלו לבנות את כל המערכות הלוגיסטיות לקראת השבת הגדולה.

ההכנות כוללות הקמת אוהל ענק עם אלפי מקומות, ברחוב קדושת לוי מול הבניין המפואר לעריכת סעודת המצוה של מעמד "ואנוהו" ולשבת המרוממת לקיום התפילות ועריכת הטישים, פארנצעס, במות, ואלפי מנות אוכל לאלפי החסידים אשר יבואו אף ממרחקים להשתתף במעמד ההיסטורי.

כאמור, בואו של האדמור היא לרגל חנוכת הבית לבהמ"ד המרכזי של קהילתינו בעיר ביתר אשר נושא את השם "בית שלום" ע"ש אביו של התורם הנגיד הרב יהודה פרידלנדר שנדב את בניית בית המדרש ברוב פאר והדר.

האדמו"ר ישהה בעיר מיום חמישי עד יום שני ויערוך סיורים וביקורים בכל מוסדות ויז'ניץ בעיר ויבקר את רבני העיר.

את אבן הפינה עוד ירה רבינו הקדוש בעל הישועות משה זצוק"ל אשר חיבב במיוחד את קהלתינו ויזניץ בביתר באופן מיוחד ועודד ללא הרף את המנכ"ל הרב דוד זיידה להמשיך ולפתח את המוסדות לתפארת בית ויזניץ. בתוך הבנין המפואר הוקם ר' דב'ס שטיבל על שמו ולזכרו של ראש הקהל הבלתי נשכח הרה"ח רבי דוב זיידה זצ"ל אשר היה ממיסדי העיר ביתר והקים את קהילת ויזניץ בביתר.

מדובר באירוע היסטורי, שכן מאז חנוכת הבית של בנין בית המדרש ויזניץ באשדוד לפני כעשרים שנה ע"י כ"ק מרן אדמו"ר בעל הישועות משה זצוק"ל לא נחנך בנין קבע מפואר לבית המדרש של ויזניץ בארה"ק.

יצוין, קהילת ויזניץ בביתר הינה קהילה גדולה ומכובדת ביותר בעיר, ולה שלשה בתי מדרשות פעילים ברחבי העיר, תלמוד תורה שם מתחנכים מאות ילדים, כולל אברכים להוראה, ארגוני חסד ותורה ועוד צפויים לפתוח בהמשך ישיבה ובתי חינוך לבנות. רב הקהילה הגאון רבי שלמה הלוי איצקוביץ שליט"א  אשר מונה ע"י כ"ק מרן אדמו"ר מויזניץ זצוק"ל, מנהיג את הקהילה ביד רמה, עומד בראשות הכולל להוראה ומכהן כרבה של גבעה ב' וחבר בית הדין בעיר.

סדרי המעמד

ביום חמישי כ"ה אדר תשע"ז

18:00  קבלת פני מרן אדמו"ר מויזניץ שליט"א בשירה וזמרה בליוו לפדים ברחובה של עיר ע"י מאות תלמידי ת"ת ויזניץ ביתר.

18:15  דרשת פתיחה למעמד קביעת המזוזה.

18:30  קביעת המזוזה בשער הראשי ע"י מרן האדמו"ר שליט"א.

18:45  מעבר ספרי התורה לביהמ"ד החדש ע"י זקני וחשובי המתפללים בליוי תזמורת וריקודים ברחבה שלפני ביהמ"ד המפואר.

19:15   כניסה המשך קביעת מזוזות בתוך הבנין ע"י הרבנים שליט"א והנדבן היקר.

19:30 תפילת ערבית ברוב עם בביהמ"ד החדש.

19:50 לחיים בביהמ"ד ע"י מרן שליט"א .

20:15   סעודת המצוה לכבוד חנוכת הבית באוהל הגדול  בלוי תזמורתו של הרב מאיר אדלר ומקהלת ויזניץ עם הבעל מנגן יענקי דסקל

21:15  הופעת מרן אדמו"ר שליט"א למעמד חנוכת הבית "ואנוהו".

סעודה מכובדת יוכן בהרחבה לאלפי האורחים הבאים להשתתף לכבודה של תורה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.