האדמו"ר מויז'ניץ (רבי מנדל) הבטיח לאבוטבול: "אתה ראש העיר הבא" – תיעוד

ראש עיריית בית שמש נכנס אמש למעון האדמו"ר (רבי מנדל) מויז'ניץ, על מנת לקבל ברכתו למירוץ לראשות העיר, האדמו"ר קיבלו בחביבות רבה, והזכיר כי כעת זה מצב מלחמה וגורלי ביותר: "לא לוותר על אף אחד, כולם צריכים להצטרף ללגיונו של מלך, ולעשות למען עתידה של בית שמש כעיר של תורה ויהדות".

עוד אמר האדמו"ר כי זה הזמן למעשים, וכי "הזמן עכשיו מחייב את כולנו", הטעים האדמו"ר, "בית שמש נמצאת על כף המאזנים, ולכך על כל אחד מוטל לא רק להצביע בבחירות עבור משה אבוטבול, אלא לעשות הכל למען בחירתו, ומי שיש ברשותו רכב שיתרום את רכבו למען הצלחת המערכה".

האדמו"ר גם הזכיר את הענין שצריכים הכרת הטוב להרב משה אבוטבול שהוביל את העיר למה שהגיעה באידישקייט שלה בזכותו וכי הצלחתו היא הצלחת כולם: אדמו"ר אף הדגיש כי "חכמינו הכבירו בחשיבות הכרת הטוב, ואף אמרו כי לוחות הברית מתחילות ב'אנכי ה' אלקיך אשר הוציאתך מארץ מצרים', ולא ב'אני בראתיך', כדי להראות את הכרת הטוב של בני ישראל על הניסים שעשה להם הקב"ה במצרים, וכן אומר גם האלשיך שהנס של 'קבלת התורה מאהבה' בימי מרדכי ואסתר גם היה מכוח הכרת הטוב, שאחר שאחשוורוש נזכר כי לא גמל חסד למרדכי היהודי אשר הצילו מי מבקשי רעתו, התגלגל כל הנס של חג הפורים".

כאמור הביקור היה אמש באושפיזין דמשה, והאדמו"ר אמר כי "שמו של ראש עיריית בית שמש הוא משה כשם האושפיזא של אותו יום". אבוטבול פנה לאדמו"ר והזכיר לו מה שאמר בטיש שראשי התיבות של משה זה 'מה שהיה הוא שיהיה'. על כך הנהן בחיוב האדמו"ר: "אכן אכן", ואף הוסיף, "מה שהיה הוא שיהיה, וגם אתה תבחר שוב בעז"ה לראשות העיר בבית שמש". הבטיחו נאמנה.

תיעוד מהביקור המיוחד

צילם יהושע פרוכטר
אבוטבול בויזניץ רבי מנדל 2 צילום יהושע פרוכטר

אבוטבול אצל ויזניץ רבי מנדל - 1 צילום - יהושע פרוכטר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.