האדמו"ר מסאטמאר ורב העיר בני ברק הגרמי"ל לנדא בביקור במאפיית מצות – צפו

האדמו"ר מסאטמאר חולל מהפך גדול בעולם הכשרות בארה"ב, וכעת הוא בא לעמוד מקרוב אחר רמת הכשרות הגבוהה והטכנולוגיה החדשה ששולבה לטובת מערך הכשרות במאפייה בארה"ק בשהותו הקצרה בשבוע שעבר.

ביקור רב רושם נרשמה במאפיית המצות המהודרת "מסורת המצות" בבני ברק. כ"ק מרן האדמו"ר מסאטמר שליט"א הגיע לביקור במסגרת מסעו בארץ הקודש והביע רצונו לבקר במאפיית המצות הידועה בכשרות ובהידור הגבוהה ביותר, כאשר לביקור מתלווה הגרמי"ל לנדא שליט"א שהמאפייה עומדת תחת השגחתו המהודרת. הגרמי"ל גם עקב אחר תהליך הבנייה כדי לוודא שהבנייה מתנהלת לפי הדרישות.

במהלך הביקור הצביע הגרמי"ל בפני האדמו"ר על החידושים הטכנולוגיים המיוחדים ששולבו בתהליך אפיית המצות. כמו מערכת הקירור הקבועה שמווסתת את הטמפרטורה בחדרים השונים. מערכת ששואבת את החום, כדי שהחום הנפלט מהתנור לא ישפיע על המצות. המנוף המיוחד שמעלה את שקי הקמח מחוץ למאפייה כדי שלא יתפזר קמח בחלל המאפייה. המפוח השואב את מעט אבק הקמח שעולה מהקערה תוך כדי גיבולה. הלחצן המופעל בעזרת הרגל שפותח את זרימת המים בברזים. כל אלה ועוד, הופכים את מאפיית "מסורת המצות" למאפייה היחידה ברמת כשרות הגבוהה ביותר.

האדמו"ר והגרמי"ל הסתובבו בין שורות העובדים וציינו במיוחד את הנאתם מכך שכל העובדים במאפייה הם אנ"ש – אברכים יראי שמים המקפידים בכל נפשם ומאודם שהמצות תהיינה כשרות בתכלית ההידור, ואינם מתפשרים על קוצו של יוד בהכנת המצות.

בסיום הביקור העניקו הרבנים את ברכתם לאחים שווארץ – בעלי המאפייה, וחיזקו ידיהם על יוזמתם הברוכה להוציא אל הפועל את עניין אפיית המצות בהידור מושלם ולהעלות את הכשרות לרמה גבוהה במיוחד ולהביא את המצות בכשרות המהודרת לבתי ישראל.

סאטמאר מצות פסח צילם יחצ

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.