האדמו"ר מסאטמר: "שרת החינוך של ניו יורק קשרה קשר לרדוף את כלל ישראל כמו היוונים"

האדמו"ר מהר"א מסאטמר במתקפה: "שרת החינוך של ניו יורק פועלת עם הבוגדים והרשעים לרדוף את היהדות החרדית בגזירות שמד על הת"תים והישיבות כמו היוונים בשעתם. לא נסכים להתפשר ולהכנע בשום אופן". וגם: גלרייה מהמעמד

רבבות חסידי סאטמר הגיעו אמש לחגוג את כ"א כסליו יום ההצלה ה-74 של האדמו"ר הדברי יואל זצ"ל, באולם הענקי "איסט ווילאמסבורג" בפאתי שכונת ווילאמסבורג בניו יורק, בראשות האדמו"ר מסאטמר שליט"א.

בנאום המרכזי ע"י האדמו"ר מסאטמר שליט"א במשא השנתי לרבבות החסידים, התייחס האדמו"ר בדברים העומדים על הפרק הן בישראל ובפרט בחו"ל.

האדמו"ר התייחס לחוק הגיוס החדש שצריך לעבור בימים אלו והכריז ש"ילחמו שאף בחור לא יפול לרשת הציוני, רח"ל".

האדמו"ר מסאטמר שליט"א גם התייחס לגזירה שמרחפת על כלל היהדות האורתודוקסית בניו יורק ואמר: "הגמרא אומרת, גבירה לוקה שפחה מק"ו, אם בארה"ק יש גזירות ק"ו כאן בחו"ל בניו יורק ק"ו. אנחנו מאשימים את שרת החינוך של ניו יורק (מריאלן אלי, א.כ.) שקשרה קשר בוגדים עם הרשעים לרדוף את היהדות החרדית בניו יורק, שרוצים בס"ה לחנך את ילדיהם על דרך התורה והמסורה מדור דור הן בתלמודי תורה הן בישיבות הקטנות וגם בבתי חינוך לבנות.

"היא רוצה לשנות את כלל ישראל ולהעבירם על הדת בדיוק כמו היוונים בשעתם, וכל כוונתה היא להרוס ולהחריב את כל המוסדות חינוך שזה גזירת שמד. מי מילל ומי פילל שכאן בדמוקרטיה הגדולה בתבל יגיע זמן שיגזרו גזירה על החינוך. ואני מכריז בזאת: "כלל ישראל לא יכרע ולא יכנע בפני הרשעים אפי' לא לפני שרת החינוך", ובמסירות נפש ממש נעמוד על נפשינו שנוכל לחנך את ילדינו בחינוך התורה.

"עברנו בעבר הרבה זמנים של מסירות נפש ממש על תורותינו הק' וגם עכשיו, נצא במלחמה גדולה נגד שרת החינוך בכל דרך בלי שום פשרות והסכמים. במדינה דמוקרטית יש חופש דת ואין להם זכות להתערב בדת שלנו.

"ואם שר החינוך כן רוצה לשפר את החינוך במדינת ניו יורק יפנה בבקשה לבתי ספר הממשלתיים לתקן את מה שמחנכים שם. כבר 70 שנה אנחנו גרים בניו יורק, שזה כבר כמה דורות, ואפשר לראות את הפירות של החינוך היהודי מול החינוך שלהם. אין אצלינו במוסדות לא רוצחים ולא מעשי אלימות למיניהם לא סוחרי סמים ולא גניבות. אפילו באחוזים אנחנו מצליחים יותר מהתלמידים של בתי הספר הממשלתיים.

"נראה את אחוז בוגרי החינוך שלהם מול בוגרי החינוך היהודי, מי ממלא את בתי הסוהר? ומי ממלא את בתי המסחר והמפעלים הגדולים כאן בניו יורק? באחוזים אנחנו תורמים יותר לכלכלה עם הבוגרים של המוסדות שלנו מול הבוגרים של המוסדות שלהם.

"ולכן הממשלה העלימו עין עד היום, והם הבינו שעל אף שהם משקיעים 25 אלף דולר לתלמיד בבתי הספר הממשלתיים מול כמה עשרות דולרים בתחבורה ושאר התקציבים אצלנו, הם מרוויחים הרבה יותר מהתלמידים של החינוך היהודי מול בוגרי החינוך שלהם, ולכן לא נשב בחיבוק ידיים. נלחם מלחמת חרמה על הזכויות שלנו לחיות בדת שלנו".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.