האדמו"ר מסטאמר הקצה 6 מליון ד' עבור מוסדות שלא מתוקצבים

בשל הקיצוצים בתקציבי הישיבות והילדים הקצה האדמו"ר – רבי יקותיאל יהודה טייטלבוים, סכום בסך 6 מיליון דולר שמיועד עבור בני התורה בארץ הקודש.

כ-3 מיליון דולר יחולקו פני חג הפסח במענקים שיחולקו לאברכים, כל אחד מהם יקבל 800 שקלים. כ-3 מיליון דולר נוספים יחולקו לאחר החג ל-150 מוסדות בישראל, שחלקם אינם מתוקצבים מהמדינה.

דובר החצר, יצחק וייס הסביר לוואלה! יהדות כי החלוקה נועדה לצ'פר את המוסדות שכבר אינם מקבלים כספים מהמדינה או שתלמידיהם אינם מתייצבים בלשכות הגיוס ובמקביל לעודד ולהמריץ מוסדות נוספים שיורו על תלמידיהם לנהוג כך. "המציאות הזו שבה ראש הממשלה נתניהו, והשרים בנט ולפיד כופים על החרדים חוקים שפוגעים בהם בהווה ובעתיד ומנסים לעקור את התורה תוכל למשוך אלינו עוד מאות בני אדם".

וייס מספר כי"הכול נעשה על פי חוות דעת שקיבלנו בעבר ובהווה ואין אדם שיכול לומר כי יש בכך בעיה חוקתית. המטרה היא שראשי המוסדות יגבירו את השפעתם על תלמידיהם ויסבירו להם כי אסור להביע אמון במערכת הבחירות בישראל, בצבא או במדינה עצמה.

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב אמר בתגובה: "יש להעריך כל אברך שמתנתק מעטיני הקופה הציבורית. כמובן שהשאיפה היא שאברכים רבים ככל האפשר יצאו לשירות ולעבודה ויתרמו למאמץ הלאומי. אבל ודאי שמי שמתעקש שלא לעבוד לפרנסת משפחתו, עדיף שיעשה זאת על חשבון חרדים עובדים בארצות הברית מאשר על גבו של ציבור משלמי המסים בישראל". רגב הסביר ש- "ספק אם מדובר בסכומים שמסוגלים באמת לממן אלפי אברכים שעד עתה קיבלו כסף מהמדינה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. סכום אדיר!!!
    תתרגמו לשקלים, 18 מליון ש"ח.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב