האדמו"ר מסטמר מאשים ההורים: "גרמתם לרצח בניכם" – האזינו (הקלטה)

האדמו"ר מהר"א מסאטמאר בהתבטאות ראשונה על רצח הנערים הקדושים שנחטפו, האשים את הורי הנערים בכך ששלחו את בניהם למקום סכנה. האזינו לדבריו. תרגום מאידיש בכתבה בהרחבה

בדבריו פתח האדמו"ר בהתייחסות על הצער הנורא בהירצחם של הנערים: "שרויים אנו בצער גדול מהאסון הגדול על הירצחם של שלושה נפשות יקרות, כל לב יהודי כואב את האסון הנורא, וכל לב יהודי מתאבל על צרות ישראל ועל הקרבנות שנפלו, ה' יאמר לצרות ישראל די. וכל אחד מישראל צריך להיות שרוי באבל, כי זה שייך לכלל ישראל כשנרצחים נפשות, כי אלו אידישע נפשות".

אבל, וכאן עבר האדמו"ר להאשים את מי שגרם לרצח הנערים: "למרות הכאב הגדול, ההורים של הנערים אשמים ברצח בניהם, והם היו צריכים לומר אשמנו בגדנו גזלנו ולדפוק לעצמם על הלב ולומר חטאנו, כי מי התיר להם ללכת למקום סכנה בין רוצחים מועדים".

"מי התיר להם להפקיר ילדיהם למקום סכנה את נפשות ביתם, וילדיהם, והכל בגלל תאוות היצה"ר שנקרא "שלימות הארץ", ציונות מהדרין מן המהדרין".

לצערי חייבים לומר, הוסיף האדמו"ר: כי "ההורים גרמו את הרצח לבניהם, וצריכים לומר ששונא ישראל הוא זה שמפקיר את נפשות ישראל עבור התאווה של ציוניזם, זה שעושה את פעולות הנקמה, ובכך הוא עוד יותר מעורר את שנאת הרוצחים, וכך זה ממשיך ללא הפסק.
ועל זה אמר דוד המלך ע"ה שקר שנאתי ואתעבה, שכל אחד יידע שאני מתעב השקר.

ולכן עליי להודיע לכולם, סיים האדמו"ר דבריו הקשים: "היהדות החרדית נגד ההתנחלות ונגד הנקמה בגויים". ה' ישמור את כל יהודי ישראל שיהיה להם שמירה מכל הרשעים הגויים, ונזכה לביאת הגואל במהרה בימינו אמן".

עוד בנושא

לא תאמינו מי יוצא להגנת האדמו"ר מסאטמאר

האדמו"ר מהר"י מסאטמאר: "ההורים אשמים ברצח בניהם"

בסאטמאר מהר"י מגיבים בזעזוע: "זאת עזות נוראה להאשים הורים שכולים"

האזינו לדברי האדמו"ר בשפת האידיש

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.