האדמו"ר מסלונים הדהים את יוסי דייטש? "מחר תתקבל הכרעה"

האדמו"ר מסלונים הדהים הערב את איש החסידות יוסי דייטש כשאמר לו שאין לו שום היתר להתמודד על ראשות העיר בגלל האחריות המוניציפלית על חילולי שבת, כך דיווח עמית סגל. גורמים בסביבת דייטש מכחישים את הפרסומים וטוענים כי מחר תתקבל הכרעה

מרתון הפגישות בבתי האדמו"רים הוליד הערב דרמה לא קטנה כאשר האדמו"ר מסלונים, רבו של סגר"ע ירושלים יוסי דייטש הדהים הערב את איש החסידות יוסי דייטש כשאמר לו שאין לו שום היתר להתמודד על ראשות העיר בגלל האחריות המוניציפלית על חילולי שבת, כך דיווח עמית סגל.

גורמים בסביבת דייטש נותרו רגועים והגיבו על הפרסום כי התוצאה מחר במזכירות אגודת ישראל תדבר בעד עצמה. "חברי המזכירות יקבלו דיווח על דברי חברי מועצת גדולי התורה". גורמים נוספים בסביבתו טענו כי הכל ספינים שמריצים מתנגדיו של דייטש וזאת במטרה לקדם את האינטרסים של מתחריו.

הפרשן יעקב ריבלין ניתח את התרחשות מנקודת מבטו וכתב בטוויטר: ‏"‎התסריט שלי קצת שונה. דגל תודיע שהיא רוצה את פינדרוס אך במקביל היא לא תתנגד לכל מועמד אחר שיקבל רוב בסקרים. עד שיערכו הסקרים דייטש יתייבש חודשים ומועמדותו תפגע. כך הם עבדו בתשס״ח מול מאיר פרוש. גפני שגם אז הוביל את התרגיל נוטה בדרך כלל לחזור על עצמו.

אחרי שהבוקר (שני) פורסם בהמודיע ובהמבשר על כינוס מרכז אגודת ישראל בירושלים מחר לדיון על הבחירות לראשות העיר, עלה היום סגן ראש העיר יוסי דייטש עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן וסגן שר החינוך מאיר פרוש לבתי האדמו"רים החברים במועצת גדולי התורה של אגודת ישראל להתייעץ עימם ולקבל את ברכתם.

את הסבב פתחו השלושה אצל כ"ק האדמו"ר מגור, השוהה בימים אלו בתל אביב, משם המשיכו למעונו של כ"ק האדמו"ר מבייאן ולמעונו של כ"ק האדמו"ר מסלונים.

בהמשך צפויים השלושה להמשיך את הסבב אצל יתר חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל.

הצטרפותו של דייטש למרוץ עשויה לטרוף את הקלפים מבחינת המועמדים שעד כה הכריזו על מועמדותם לראשות העיר.

עד כה הכריזו על התמודדותם לא פחות משבעה מועמדים: עופר ברקוביץ, משה ליאון, יוסי חביליו, רחל עזריה, זאב אלקין, אבי סלמן וחיים אפשטיין, מועמד 'בני תורה' (עץ).

במקביל, היועצים החרדים שעבדו עם אלקין נאלצים כעת לעשות אחרונה- פנה ולסגור קצוות עם המועמד החרדי. על פי מצגת שערכו באגודת ישראל ליוסי דייטש יש סיכוי רב לנצח כבר בסיבוב הראשון, וזאת במידה וכל הגורמים החרדים יתאחדו סביבו. יש לזכור כי ש"ס ובני תורה, טרם הביעו תמיכה בו והם עשויים לגדוע לו את החלום באיבו. שס תומכת בליאון ודגל משוסעת. כאמור, המצב בדגל התורה לא פשוט ג"כ. שכן פלגי רשב"ם וראב"ד חלוקים בעמדת הצבתו של דייטש, בעוד הבית ברחוב ראב"ד מושך בחוטים למען דייטש, ברשב"ם לא נרשמה התעניינת.

 

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לסלונים אין עקרונות

  דייטש צריך ללכת. בסלונים חוץ משוואנצעריי אין תורה אין הלכה אין חינוך והעיקר אין טיפת ענווה. מאז מקרה עמנואל השם שלהם קצת התפרסם ולא לטובה לאחרונה אחרי שריר בנושא הצבא שלא צלח להם ועכשיו עושים שרירים על דייטש?

  אני |
  הגב
 2. מספיק עם הפוזות

  הפולטיקאים צריכים אחת ולתמיד להפנים שטובת הציבור היא הקריטוריון המנחה הרי הם תמיד מדגישים שהם שלוחי הציבור , אז בבקשה לא רק דיבורים, מעשים!

  חיים אנדורסקי |
  הגב
 3. רק דייטש

  תראו אחים יקרים, לא מעניין אותי פולטיקה בכלל. אבל אני חושב שזה ממש פיקוח נפש!!! אם דייטש שהוא אחלה בן אדם ובאמת כפרה עליו ואני אומר את זה מכל הלב. ואפילו שהוא בכלל אשכנזי עם הקיגל וכל המאכלים שלהם( וואלק לא רוצה בכלל לדמיין…. ) אבל תכלס ובדקתי את זה עם חבר טוב שלי מהבית כנסת של הפרסים יוסי מרציאנו וגלינו שדייטש הוא ורק הוא יכול לשמור על ירושלים.

  אביזוב |
  הגב