האדמו"ר מסקווירא יבקר בישראל

בתחושת התרגשות נערכים חסידי סקווירא בארץ וברחבי תבל לקראת ביקורו ההיסטורי של האדמו"ר מסקווירא בישראל.במהלך הביקור ישתתף האדמו"ר בשרשרת מעמדים לחנוכת בתי המדרש בירושלים, ב"ב ובית שמש {ביקור היסטורי}

בתחושת התרגשות נערכים חסידי סקווירא בארץ וברחבי תבל לקראת ביקורו ההיסטורי של האדמו"ר מסקווירא בישראל. 21 שנה לאחר הביקור הממושך הקודם של האדמו"ר מסקווירא, צפוי האדמו"ר לבקר בישראל למשך שלושה שבועות רצופים ולחזק את קהל עדת חסידי סקווירא בישראל.

האדמו"ר יפתח אי"ה את ביקורו בארץ הקודש בכ"ג טבת עד י"א שבט. אל האדמו"ר מצטרפים כ-1500 חסידים מרחבי תבל אשר ביקשו להיות נוכחים במעמדים ההיסטוריים שיירשמו באותיות של זהב בדברי הימים שבתולדות החסידות.

גולת הכותרת של הביקור תהיה בחנוכת שלושת בנייני הענק של מוסדות סקווירא בירושלים, בני ברק ובית שמש לצד הכתרת דיינים מומחים לקהילות סקווירא בישראל.

בחסידות מציינים כי אמנם ביקר האדמו"ר מסקווירא זה מספר פעמים בישראל, אולם היו אלו ביקורים קצרי מועד, כאשר הביקור הממושך האחרון התרחש בטבת תשנ"ה.

ביקור קודם של האדמור מסקווירא בארץ 1

שיאו של הביקור צפוי להיות במעמד חנוכת הבית של היכל ביהמ"ד החדש של סקווירא ברחוב הטורים בירושלים נדבת לבו של פטרון ההיכל הנדיב המרומם הרה"ח רבי אביגדור אסטרייכר מראשי הקהילה בשיכון סקווירא. המעמד יתקיים בראשות מרנן ורבנן גדולי ומאורי ישראל ובראשם האדמו"ר מסקווירא שיאציל מהדרתו על קהל היושבים בארץ הקודש.

מעמדים רווי הוד צפויים להתקיים בעת הכתרת שלושת הדיינים החדשים של חסידות סקווירא, הגאון רבי אהרן גולדמינצר בירושלים, הגאון רבי יצחק צבי איינהורן בבית שמש והגאון ר' יעקב אייזנברגר בבני ברק, אשר יוכתרו ויתעטרו לכהן פאר כדומ"ץ הקהילה להורות דבר הלכה. שלושת הדיינים מפורסמים לגדולי תורה מובהקים ועמודי הוראה היושבים על מדין רבות בשנים גם בדיני ממונות וענייני כשרות, וכעת יזרח אור תורתם ויראתם גם בארה"ק ורבים יאותו לאורם אי"ה.

לקראת שב"ק פרשת וארא יוקם אוהל ענק בהיכל בית מלכה בשכונת מקור ברוך שם יערוך מרן האדמו"ר שליט"א את השולחנות הטהורים הידועים כמעיין בו שואבים עבודת ויראת ה' בהשתתפות אלפים מחסידי סקווירא ותושבי העיר ירושלים, כאשר התפילות יתקיימו בהיכל בית המדרש החדש והמפואר שייחנך בביקור זה.

PH1E1037

בשב"ק פרשת בא ישבתו אלפי חסידי סקווירא "שבת פרטית וסגורה" בראשות מרן האדמו"ר שליט"א באתרא קדישא מירון סמוך ונראה לציון התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי כאשר לצורך כך נשכרו מבעוד מועד המבנים וחדרי האכסניות ביישוב מירון לטובת אלפי החסידים שישבתו במחיצתו של מרן האדמו"ר.

במהלך הביקור ההיסטורי יגיע מרן האדמו"ר מסקווירא לשפוך שיח וצקון לחש בשריד בית מקדשנו ברחבת הכותל המערבי ויעורר בתפילה ישני חברון במערכת המכפלה, כמו גם מסע לגליל והשתטחות על קברי הצדיקים הטמונים לאורך ערי הגליל.

לאורך שלושת שבועות הביקור המרומם יבקר מרן האדמו"ר בבתי גדולי ישראל, יקבל את קהל חסידיו לעצה ולברכה וישתתף בסדרת מעמדי קבלת פנים וחנוכת הבית בערי הארץ.

בימים אלו נערכים בוועדה המכינה המארגנת את הביקור לדאוג לאכסניות עבור אלפי החסידים שישהו בישראל כמו גם לשאר ההכנות הנדרשות לצורך ארגון מעמדי הענק שיתקיימו בימי הביקור.

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זהירות, עוד מעט הרוצח מסקווירא יגיע, ואוי למי שיתבטא נגד החסידות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הרבי מסקווירא הוא ענק מדורות קודמים.
  ואת זה אני יודע מנסיון אישי. כאשר האדמו"ר מסקווירא ביקר בארץ לפני כתשע שנים, עברתי טראומה קשה שאני לא מאחל לשום יהודי. הבן שלי התפקר וחזר בשאלה ר"ל ועשה את זה בהתרסה וכמה שיותר להכעיס ולפגוע בנו ההורים שגידלו אותו באהבה גדולה כל השנים. בשעת כתיבת השורות אני פשוט רועד מבכי, רק מהזכרון הנורא של הכאב, הבושה, הצער וכו'.
  חבר יעץ לי להיכנס לרבי מסקווירא ששהה אז בארץ והתארח כמה בתים ממני. טענתי שאני ליטאי ומעולם לא ראיתי רבי חסידי מקרוב, אבל החבר התעקש שאין לי מה להפסיד. גם אשתי שלקחה את הסיפור עוד יותר קשה ממני, ביקשה שאלך ואבקש ברכה. אז הלכתי.
  ראיתי המון חסידים מחכים במתח ובהתרגשות עצומה לתור שלהם. הבנתי שזה לא צחוק. בין הממתינים ראיתי גם הרבה ליטאים וסרוגים וספרדיים. כך שהרגשתי די בנוח בין כולם. חכיתי זמן די ארוך ובסוף הגיע תורי. הגשתי לרבי את שמות כל המשפחה שלי שרשם לי הגבאי הישיש על פתק. הרבי כיבד אותי לשבת ובעיניו הטובות קיבל אותי בחום ובאהבה שלא הרגשתי בחיי.
  עד היום איני מבין איך, אבל הרבי הביט בשמות הילדים ומיד עצר והצביע על שם הבן שעזב את הכל. התעניין אודותיו ואני פרצתי בבכי וסיפרתי את הכל בקצרה. אמרתי שכבר ניסו להשפיע עליו לטובה בכל מיני דרכים אך הוא עומד במרדו. האדמו"ר שרגע לפני כן כלל לא ידע על קיומי, לקח את הסיפור ללבו באופן אישי ונאנח בכאב כמה רגעים שנדמו לנצח. אחר הוא אומר לי: אל תדאגו, אני מקווה שבקרוב הוא יידע ויבין ששגה, כי רע ומר עזבו את השם, ויחזור בתשובה שלימה.
  רבותי, לא תאמינו. יצאתי מאכסניית האדמו"ר בשתיים בלילה. בבוקר בתשע וחצי בבוקר דפק הבן הזה על דלת ביתנו, אחר חודשים שלא ראינו אותו. אמא שלו פתחה את הדלת, והוא עמד שם בעיניים מושפלות ואמר: אמא, אני עוזב את כל השטויות ואני חוזר אליכם הביתה.
  לא אתאר את החיבוקים המרגשים שקרו אז. אבל כשנכנס לבית היתה לו שאלה אחת: "אמא תגידי לי, אבא הלך אמש אל הרבי מסקווירא?". אשתי נדהמה: "כן, מי סיפר לך? איך אתה יודע?". הבן ענה: "הרבי הזה בא אלי בחלום, אבל אסור לי לספר יותר". כמה שנסינו לסחוט ממנו עוד מידע לא הצלחנו.
  הבן שלי כבר נשוי ואבא לכמה ילדים טובים עם יראת שמים, ואני יודע שאת כל זה אני חייב לרבי הזה שעוד מעט מגיע ארצה.
  אני חייב לו תודה ענקית. הייתי צריך לנסוע אליו במיוחד לארה"ב רק כדי להגיד לו תודה. תודה על הצלת בני, תודה על הצלת כל משפחתי וכל הדורות העתידים. לפחות אנסה להיכנס אליו כעת כשיגיע ארצה.

  ישי אסחייק |
  הגב
 3. חסידות של פושעים ערב רב פפפווועעעעע

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. 1500 חסידים? האם יש בכלל לסקווירא 1500 בתי אב, או שהם מביאים כל הבחורים או אפשר גם הילדים?

  יוסף |
  הגב
 5. כתושב ירושלים שכבר השתתף במעמדים בכמה נסיעות של האדמו"ר מסקווירא שליט"א, אני כבר מחכה ליום בואו של האדמו"ר וחסידיו. יש להם יחודיות שאי אפשר לתאר עד שרואים את זה… יהיה מעניין.

  אברהם |
  הגב