האדמו"ר מסקווירא: "סבי מכר את חלקו בעולם הבא"

כ"ק האדמו"ר מסקווירא שליט"א: "סבי ה"מאור עיניים" מכר את חלקו בעולם הבא ב300 רובל לבניית מקווה בעיירה נידחת"

בתוך כל רצף האירועים לשם כך הגיע מרן האדמו"ר שליט"א למסע ההיסטורי בארה"ק, זכו ראשי ארגון 'טהרת הבית' להיות נוכחים במעונו שעה ארוכה. ולא בכדי. "נושא הקמת המקוואות הוא ממש בנפשי" סח בפניהם כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א, "סבי בעל ה'מאור עיניים', הגאון הקדוש, רבי מנחם נחום מטשררנוביל, שהיה מתלמידיו של המגיד ממזריטש ,היה מכתת רגליו יומם ולילה למען הקמת מקוואות".

בחרדת קודש הוסיף כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א את הסיפור שיירשם באותיות של זהב בדברי הימים של הארגון: "בעירה נידחת שלא היה שם מקווה בכלל, דאג רבות המאור עניים זצוק"ל על שאין מקום טהרה לאנשי היישוב עד שמכר את חלקו בעולם הבא תמורת 300 רובל כדי שיוכל לבנות במקום מקווה".

במשך השעה ארוכה שישבו סביב שולחנו דנו רבני ארגון 'טהרת הבית' עם של כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א בנושאים ההלכתיים וההשקפתיים של פעילות הארגון. בדבריו אמר כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א כי "במעשה בניית המקוואות הללו ובפעילות הקירוב החשובה בעניין אצל אחינו בית ישראל שאינם שומרי תורה ומצוות אתם מביאים את הברכה הגדולה ביותר לעם ישראל. זוהי השמירה הטובה והמיוחדת שיש" .

לקראת סיום הביקור, ביקש כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א להיות שותף בזכויות הארגון והעניק ליו"ר הארגון תרומה מכובדת ביותר כדי "לזכות להיות שותף לשלוחים הנאמנים של עם ישראל".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.