האדמו"ר מרימינוב במסע הקודש לציון האדמו"ר

האדמו"ר מרימינוב שליט"א יצא עם עשרות חסידים ואוהדים לפקוד את ציונו של הרה"ק רבי יוסף מרימינוב זי"ע בנו של מייסד השלשלת הרה"ק רבי צבי הירש מרימינוב

 

כ"ק האדמו"ר מרימינוב שליט"א יצא עם עשרות חסידים ואוהדים לפקוד את ציונו של הרה"ק רבי יוסף מרימינוב זי"ע בנו של מייסד השלשלת הרה"ק רבי צבי הירש מרימינוב, במקום ערך טיש הילולה לאחר מכן המשיך האדמו"ר למסע קברי צדיקים בפולין לציון הרה"ק מצאנז ביום ההילולה וציון הרה"ק רבי אלימלך מליזענסק.

 

ביומ"ד ה- 105 של הרה"ק רבי יוסף מרימינוב זי"ע, המריא בשעות הבוקר המוקדמות נכדו כ"ק האדמו"ר שליט"א להשתטח בתפילה על ציונו הקדוש יחד עם חסידיו ואוהדיו, להעתיר לישועת הכלל והפרט.

את המסע החל האדמו"ר יחד עם חסידיו בליזענסק בציון המחודש של הרה"ק רבי אלימלך מליזענסק זיע"א הנמצא בתהליכי שיפוצים בעקבות השריפה שכילתה את מתחם הציון. במקום התפללו שחרית לאחר מכן ערך האדמו"ר לחיים טיש במקום.

משם המשיכו לעיירת דינוב האדמו"ר פקד את ציון הרה"ק הרה"ק בעל ה'בני יששכר' זי"ע,

שיאו של המסע היה בהגיעם לעיירת רימינוב שבפולין, לפני שנכנסו לציון בעל ההילולה הורה האדמו"ר לפקוד את קברי הקדמונים הטמונים בבית העלמין רבני עיירת רימינוב לפני בואו של הרה"ק רבי מנדל מרמינוב לכהן כרבה של העיר, לאחר מכן המשיך לאוהל הרה"ק רבי מנחם מנדל מרימינוב ומשם פנה לאוהל האדמו"רים הסמוך בו טמונים זה לצד זה הרה"ק רבי צבי הירש מרימינוב לצד בנו בעל ההילולה הרה"ק רבי יוסף מרימינוב זצוק"ל, בציון החל באמירת כל ספר תהילים שנמשכה  שעות עם תפילות ותחנונים. בסיום אמירת התהילים, נערכה טיש הילולה במקום.

לאחר מכן החל הרה"צ לנגן ניגוני התעוררות המיוחסים לבעל ההילולא וכן את ניגון אהבה רבה של חסידות סאטמר המיוחס לרה"ק מרימינוב. המעמד המרגש וניגוני הדבקות הותירו רושם עז על משתתפי המסע.

את תפילת ערבית באותו יום, התפללו בציון הרה"ק מצאנז בעיריית שיאנווה לרגל יום ההילולה.

לקראת סיום המסע, במלון בעיריית באבוב מסר האדמו"ר שיחת הכנה לקראת פתיחת הזמן לבחורים שהצטרפו לנסיעה. ומשם המשיכו לארה"ק.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.