האולטימטום פג: שידור חי משא- נור (וידאו)

פג האולטימטום שהציבה מערכת הביטחון ל-250 המתנחלים שהגיעו הלילה (שלישי) לחורבות היישוב שא-נור שבשומרון. היישוב שפונה בתכנית ההתנתקות, אך לא נראה כי הם מתכוונים לעזוב את המקום. הצטרפו לשידור החי

פג האולטימטום שהציבה מערכת הביטחון ל-250 המתנחלים שהגיעו הלילה (שלישי) לחורבות היישוב שא-נור שבשומרון. היישוב שפונה בתכנית ההתנתקות, אך לא נראה כי הם מתכוונים לעזוב את המקום.

שידור חי באדיבות רשת 

צפו במהומות 

הבוקר הם שיגרו מכתב לראש הממשלה נתניהו ולשר הביטחון יעלון, ובו הם דורשים "לתקן את העוול; לפני עשור גורשנו מביתנו ביישובי צפון השומרון, והלילה חזרנו הביתה".

יישובי צפון השומרון הינם בשליטה מלאה של צה"ל, במרחק נגיעה ממרכז הארץ – עומדים ריקים וממתינים לשובם של תושביהם היהודים", הם כתבו. "חזרה ליישובים חומש ושא-נור אינה דורשת היערכות מיוחדת שכן כאמור, צה"ל שולט במקומות אלו ונמצא בהם יום יום".

המתנחלים התייחסו לאולטימטום שהציבה מערכת הביטחון ודרשו שלא יישלחו חיילים לפנותם. "חיילי צה"ל הם אחינו אהובנו, בשר מבשרנו. אנו דורשים לא לחזור על טראומת הגירוש, ולא לכפות על חיילי צה"ל לגרש אותנו שוב מביתנו".

 

"זו לא פרובוקציה", אמרה אחת המתנחלות שהתגוררה בעבר ביישוב, "פשוט אין שום סיבה שלא להתיר ליהודים להתגורר בשטח C. אנו דורשים לשנות את החלטת חוק ההתנתקות ולאפשר לתושבים לשוב לכאן".

 

לפחות 20 מחברי הקבוצה הם בני משפחות שפונו מהמקום במהלך יישום תכנית ההתנתקות לפני כעשור, מאז הוכרז השטח אסור לכניסת ישראלים. חלקם עלו שוב להריסות היישוב כשהם אוחזים בילדים קטנים. "הילדים בעצמם ביקשו להגיע הנה", טענו חלק מהנוכחים במקום. "זה חלק מהחינוך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.