האו"ם קבע: מערת המכפלה – אתר מורשת פלסטיני

ארגון המורשת והמדע של האו"ם אישר היום (שישי) הצעת החלטה פלסטינית הקוראת להכיר בחברון ובמערת המכפלה  כאתר מורשת פלסטיני. במערכת הפוליטית מגיבים: "החלטה שקרית" דרעי: "אברהם קנה את המערה מעפרון החיתי"

האו"ם שוב מצפצף על ישראל ומשנה לשנות עובדות היסטריות באמצעות החלטות שקריות. ארגון המורשת והמדע של האו"ם אישר היום (שישי) הצעת החלטה פלסטינית הקוראת להכיר בחברון ובמערת המכפלה  כאתר מורשת פלסטיני –  אתר שעל פי התנ"ך שם  נקברו האבות והאמהות הקדושים אברהם, יצחק, יעקב, שרה, רבקה ולאה.

בניגוד לסיכומים, ההצבעה שהיתה אמורה להיות חשאית  נערכה לעיני כל באמצע האולם – מה שהביא לכך שמדיניות ערביות לא יכלו להתנגד לה.

"החלטת אונסקו כי מערת המכפלה אתר מורשת פלסטיני, שקרית ושערורייתית. אברהם קנה את המערה מעפרון החיתי ונקברו בה אברהם, יצחק ויעקב, שרה, רבקה ולאה", הגיב השר אריה דרעי בדף הטוויטר שלו.

השר נפתלי בנט, גינה בחריפות את ההחלטה ואמר: "מאכזב ומביש לראות איך פעם אחר פעם ארגון אונסק"ו מכחיש את ההיסטוריה ומעוות את המציאות כדי לשרת, בצורה מודעת, את המנסים למחוק את המדינה היהודית מעל המפה. ישראל לא תחזור לשתף פעולה עם אונסק"ו כל עוד הגוף משמש כלי לניגוח פוליטי במקום ארגון מקצועי."

ח״כ יואב קיש וח״כ בצלאל סמוטריץ': תקפו גם את ההחלטה השקרית "ההחלטה היא לא פחות מהכחשת היסטוריה. חברון היא העיר העברית הראשונה, ומערת המכפלה היא חלקת גדולי האומה של עם ישראל. אנו קוראים לממשלה לא רק לדחות את החלטת אונסקו, אלא גם להבהיר במעשים שחברון ומערת המכפלה הם אתרי המורשת של עם ישראל".

ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי כינה את אונסק"ו "ארגון אנטישמי מנותק מהמציאות" והוסיף: "עם ישראל חזר לארצו, חזר לעיר אבותיו חברון, למקום שנקנה על ידי אברהם אבינו בכסף מלא ובו קבורים אבות ואמהות עם ישראל, כ- 1,900 שנה לפני שמוחמד בכלל נולד והמציא את האיסלאם. חברון ומערת המכפלה שלנו מאז ולתמיד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.