האופוזיציה החליטה להחרים את הדיון על התאגיד

סיעות האופוזיציה הודיעו הבוקר כי לא ייקחו חלק בדיון שנקבע למחר להצבעה בקריאה ראשונה על חוק התאגיד שעתיד לעלות מחר בדיון מיוחד במהלך ימי הפגרה.

 

מחר (יום חמישי) תכונס המליאה בשעה 18:00 להצבעה בקריאה הראשונה על הצעת החוק החדש להקמת תאגיד חדשות ציבורי.
סיעות האופוזיציה הודיעו הבוקר כי לא ייקחו חלק בדיון שנקבע למחר להצבעה בקריאה ראשונה על חוק התאגיד שעתיד לעלות מחר בדיון מיוחד במהלך ימי הפגרה, כאשר הטענה של ראשי הסיעות באופוזיציה היא כי הקואליציה השתמשה בקביעת סדרי דיון מיוחדים השמורים למצבי חירום בלבד.

יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכזת האופוזיציה, ח"כ מרב מיכאלי, הוציאה ע"כ הודעה בשמה של האופוזיציה ואמרה "לא ייתכן שהממשלה הזאת בגיבוי יו"ר הכנסת ידרסו פעם אחר פעם את כללי הדמוקרטיה. הציבור מצפה מיו"ר הכנסת שיגן על הכנסת מפניי שכרון הכוח של רה"מ ולא יתן יד לפגיעה באמון הציבור בבית הנבחרים ובהליך החקיקה".

"הקואליציה, בגיבוי יו"ר הכנסת, בחרה להעביר את החוק, המשפיע על מאות משפחות ועל מהות השידור הציבורי בישראל, באמצעות מחטף. אולם, חובתנו, כאופוזיציה, לא לתת יד למהלך הפגום והלא ראוי מבחינה דמוקרטית, ולכן לא ניקח חלק בדיון מחר גם אם כל חברות וחברי הכנסת של הקואליציה מוכנים להיות עובדי קבלן של נתניהו על חשבון הציבור אנו לא ניתן לזה יד".

ח"כ מרב מיכאלי, יו"ר סיעת המחנה הציוני, פנתה היום (ד') בשם כל סיעות האופוזיציה, ליועמ"ש לממשלה, עו"ד אביחי מנדלבליט, בעקבות הדיווחים לפיהם אתר האינטרנט 'ממשל זמין', המיועד להתייחסות הציבור לתזכירי חוק ממשלתיים, לא פעל במשך ארבעה ימים.

בפנייה מבקשת ח"כ מיכאלי בשם סיעות האופוזיציה כי היועמ"ש יאריך את פרק הזמן הניתן להערות הציבור וימנע את המשך הליך החקיקה בכנסת עד לסיום הזמן המלא להערות הציבור.
ח"כ מיכאלי: "אי האפשרות להגשת הערות הציבור בפרק הזמן המתואר בעייתית משום שהיא מנוגדת להנחייתך לפיה יש לפרסם את תזכיר החוק להערות הציבור לפרק זמן מלא של 21 יום, וכן משום שהיא מנוגדת להתחייבות המדינה לבג"ץ בעניין זה ממש.
הזמן הניתן להגשת הערות הציבור מטרתו קיומו של ממשל תקין ומתן אפשרות לציבור להביע את דעתו והערותיו לתזכיר החוק – דבר אשר לא יכול להתאפשר בעקבות סד הזמנים הקצר שנותר. לכן, נבקש התערבותך בהליך זה ע"י הארכת פרק הזמן הניתן להערות הציבור ומניעת המשך הליך החקיקה בכנסת עד לסיום הזמן המלא להערות הציבור."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.