האופוזיציה מתאחדת סביב היוזמה להגבלת כהונת רה"מ

התייאשו מהאפשרות לנצח בקלפי? ראשי מפלגות האופוזיציה מקדמים הצע"ח שמטרתה להגביל את כהונת רה"מ ל-2 קדנציות בלבד {"חקיקה אנטי דמוקרטית"}

אם אתה לא מצליח לנצח אותו בקלפי, תנסה להדיח אותו בכנסת: זה ההיגיון העומד, כנראה, מאחורי הצעת החוק אותה הגישו ראשי מפלגות האופוזיציה: הרצוג, לפיד, ליברמן ו…איימן עודה.

הצעת החוק, אותה יזמה ח"כ מירב מיכאלי, מבקשת להגביל את כהונת ראש הממשלה לשתי קדנציות. ההצעה כבר נפלה במושב הקודם של הכנסת, אבל הפעם הם מעלים אותה תוך איחוד כוחות תמוה ודרישה שנתניהו לא ישתתף בהצבעה מאחר ו"זה נוגע לו אישית".

בדברי ההסבר להצעת החוק נאמר: "קיימת חשיבות רבה בממשל דמוקרטי לתחלופה של האישיות העומדת בראש המערכת, על מנת למנוע ניוון וניתוק. דמוקרטיה אינה מלוכה, והכרחי שלא ייווצר שלטון שבראשו עומד אותו אדם במשך שנים ארוכות".

עוד נאמר בדברי ההסבר: "הגבלה לשתי קדנציות רצופות בלבד מייצרת יציבות שלטונית. התמריץ לראש הממשלה הוא לשמר את הקואליציה שלו ולא למהר לבחירות נוספות. לפיכך מוצע לקבוע הגבלה חוקתית לפיה כהונת ראש הממשלה תוגבל לשתי קדנציות רצופות. למען הסר ספק יצוין שמגבלה זו אינה נוגעת לזהות המפלגה שהעומד בראשה ירכיב את הממשלה, וייתכן שתהא זו אותה המפלגה במשך עשרות שנים. זאת, על מנת שלא לפגוע ברצון העם, אם יש רוב שמבקש לשמר מדיניות קיימת".

בליכוד הגיבו בזעם ליוזמה ובמפלגה בחרו לתקוף באופן חריף את אחד השותפים לקידןמה, ח"כ אביגדור ליברמן. "לאחר שלא תמך בחוק להדחת זועבי, ליברמן חובר רשמית לאיימן עודה ולשמאל הקיצוני בניסיון להפיל ממשלת ימין בראשות נתניהו ולהכתיב לציבור ממשלת שמאל על ידי חקיקה אינטרסנטית ואנטי דמוקרטית", נאמר בהודעה שמסרה המפלגה לתקשורת.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. קודם שיחוקקו חוק שעבריין עם קלון לא יכנס לכנסת לעולם

    דרעקי הגוסס |
    הגב