האושר שלי – לחתן בן: מיומנה של גברת B

קורסי הכנה ללידה, דופק מואץ, וקורס הכנה לחתונת הבן, ואיך כל זה מתחבר לאושר אחד גדול – יומן האושר של גברת B

שני הזוגות האחרונים שהגיעו באיחור הספיקו להתיישב עמנו בחצי עיגול מול המדריכה. דממה השתררה בחדר. קורס הכנה ללידה החל.

המדריכה הציגה את עצמה ואת מטרת הקורס שבו, כך הבטיחה,  נאגור את כל הידע הנדרש כדי לעבור בקלות את תקופת ההיריון וחווית הלידה. לאחר מכן ביקשה מכל אישה להציג את עצמה ומצבה המשפחתי, ולציין בפני כולם מאיזה תופעות היא "סובלת". הראשונה ציינה בחילות, השנייה דליות ברגליים והשלישית עייפות כרונית. משהגיעו אלי, התנצלתי מראש כי ברת מזל אנוכי וכי ההיריון נאה לי ולא ממש משאיר בי חותם. המדריכה עברה לאישה הבאה בתור, אך לפתע, קול ענות חלושה קורא לצדי: "ומה איתי?" כחכח הלה קלות, "לי יש תופעות לוואי!". כולם הסבו ראשם לכיוון בעלי היקר שישב ממש לידי והחל מספר לכולם על כאבי הגב האיומים מהם הוא סובל עת "נכנסנו" לחודש רביעי. וגם צרבות הבוקר שגברו ושאינן מקלות על הסיטואציה….

לאחר שלושה חודשי קורס אינטנסיביים, הרגשנו כולנו ברי מזל. צברנו ידע, למדנו לעשות נשימות. הרגשנו מוכנים לרגע האמת.

כעבור מספר חודשים, בשעות הלילה המאוחרות, קול דממה דקה ולאחריו קול בכי תינוק ליטף את אוזננו. הפכנו לאבא ואמא.

חלפו להם 22 שנים. בננו בכורנו גדל וצמח לתפארת. וכמו שאומרים הגיע לפרקו. משביקש להתחיל את תקופת השידוכים מנגנון ההגנה שבי הרגיע שזה תהליך ארוך ארוך ויהיה זמן להתרגל לרעיון. ארבעה חודשים לאחר מכן מצאתי את עצמי מוזמנת למסיבת אירוסין על ידי מי שיהיו לימים המחותנים שלנו.

עוד ארבעה חודשים של הכנות קדחתניות ושבוע החתונה הגיע.

את יודעת, אני אומרת לד"ר לוין, אני יודעת בבירור למה יש לי דפיקות לב וכאבים בחזה. אני מחתנת בן. ולמרות שאני יודעת שהוא מאושר, ואני יודעת שכלתי תהיה רעיה טובה, והמשפחה שלה מקסימה ומכילה, והשמלות מוכנות, ויש להם איפה לגור ב"ה. אני לא מצליחה להשליט את השכל על הרגש. והלב מסרב לשקוט – כמו מאיים לקפוץ מהמקום.

ד"ר לוין חייכה אלי בהבנה וסימנה לי כי חמש הדקות שמקציבה לי קופת החולים הגיעו לקיצן. בדיקת הא.ק.ג יצאה תקינה. והתרופה ההומאופטית שנתנה לי עזרה בעיקר למי שקיבל עליה תמלוגים.

וכך מצאתי את עצמי במשך שבוע שלם, נעה בין תחושות של אושר עילאי, בכי, הודיה לה', תעוקת חזה ויום החתונה הגיע.

קול דממה דקה, הרי את מקודשת לי, וקול ניפוץ הכוס. מזל טוב – נולדה לי בת חדשה. כלה מתוקה נכנסה אלינו למשפחה ואושר גדול הביאה עימה.

ואני שואלת: כ"כ ברור לכולם שבשביל להביא תינוק לעולם צריך קורס הכנה ללידה.

אבל בשביל לשחרר אותו לעולם הגדול, לשלח את הגוזל מהקן-לא נולד עוד אף קורס?!

בשבוע הבא: "האושר שלי"-לשבור מוסכמות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.