האזינו: אילנה דיין מגיבה לסערה (הקלטה)

התחקירנית אילנה דיין הגיבה לסערה בעקבות תגובתו הארוכה של ראש הממשלה כנגדה, בראיון לניב רסקין בגלי צה"ל טענה כי לא פעלה באופן אישי נגד נתניהו ורעייתו אלא עשתה את עבודתה העיתונאית. "ראש הממשלה הוא לא יריב שלי" – האזינו. . {"אני לא אחמדיניג'אד"}

התחקירנית אילנה דיין הגיבה לסערה בעקבות תגובתו הארוכה של ראש הממשלה כנגדה, בראיון לניב רסקין בגלי צה"ל טענה כי לא פעלה באופן אישי נגד נתניהו ורעייתו אלא עשתה את עבודתה העיתונאית. "ראש הממשלה הוא לא יריב שלי", אמרה דיין. "אני לא אחמדיניג'אד, לא סער, ולא ישראל כץ, אנחנו לא באותו מגרש".

"זה לא מהרגעים הקשים בקריירה שלי", אמרה דיין בפתח הריאיון. "אני באמת לא יכולה להגיד לך שום רגע בו הרגשתי קורבן בסיטואציה הזאת. זה לא היה רגע קשה אישית, אבל זה היה רגע קשה עיתונאית".

דיין טענה כי העבירה  32 שאלות ענייניות ללשכת ראש הממשלה. דיין טענה כי התגובה הגיע מהלשכה לפני שאנשיו נתניהו ראו את הכתבה. "הם לא ראו את הכתבה והחליטו שזו תעמולה", אמרה. "הם החליטו שזו תעמולה, שזו מתקפה אישית על ראש הממשלה וניסיון להפיל אותו".

"יודעת מי כתב את המכתב"

"אני יודעת שזה חסר תקדים", התייחסה דיין למתקפה האישית של ראש הממשלה נגדה. "אני מנסה לברר איפה הפואנטה פה. ראש הממשלה הוא לא יריב שלי, אני לא היריב שלו. אני לא אחמדיניג'אד, לא גדעון סער, ולא ישראל כץ, אנחנו לא באותו מגרש".

דיין טענה כי היה ברור לה ולצוות עורכי התכנית, אייל גונן ושחר אלטרמן שישדרו את תגובת נתניהו במלואה. "בעיקר כי זה מוכיח ומראה חלק גדול ממה שהיה בכתבה", לטענתה. "קיבלנו את מכתב התגובה כשהיינו בשלבי העבודה האחרונה על התכנית".

"אני לא חסינה מול הביקורת אבל אתה פתאום מרגיש צורך משונה 'להזדכות' על כל מיני דברים", המשיכה דיין להסביר. "כן, נתתי הרצאה בקרן החדשה, הרבה לפני שהם הצמיחו שם קרניים, וכן חשבתי שארגון שעוזר לנשים מוחלשות הוא ארגון שראוי לפרס. כראש ממשלה אסור להגיע למקום הזה".

"אני יודעת מי כתב את המכתב הזה אבל אני מוטרדת ממי שחתם עליו", אמרה דיין. "אני לא מוטרדת מכך שנפסיק לעשות תחקירים, אני מוטרדת מההפך, אני צריכה להגיד לעצמי עדיין, גם אחרי אתמול, שנתניהו הוא לא האויב שלי, הוא ראש הממשלה שלי".

"אני אגיד לך משהו מדהים", סיפרה. "האנשים שמסרבים להגיב שולחים לי הודעות לנייד בלילה, שולחים תמיכה, חיבוק ואהבה, כולל פוליטיקאים בכירים מהימין – הרך והקשה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.