האזינו: בדיקת גל"צ האם לחרדים משתלם לצאת לעבוד (הקלטה)

חרדים רבים נענים לקריאת המדינה שיצאו לעבוד, אבל הנתונים מראים שהם נתקלים בקשיים גדולים, בגלי צה"ל בדקו את הנושא והביאו את הנתונים המלאים של הצעירים החרדים שמנסים להצטרף לעולם התעסוקה, ביניהם אביגדור רבינוביץ ודוד בן נעים שסיפרו על המיזמים השונים שנועדו להקל על תעסוקה לחרדים. האזינו

אביגדור רבינוביץ', בעל האתר "עבודות לחרדים" אומר לגל"צ: "את הרצון והשינוי שקיים היום בחברה החרדית, שיותר חרדים רוצים לעבוד, ויש יותר חרדים שרוצים להיכנס לעולם האקדמיה – אנחנו רואים את זה גם אצלנו באתר, חרדים רוצים לעבוד וצריכים לעבוד – רואים שיש תמיכה של רבנים בנושא הזה".

גם דוד בן נעים סיפר על הקשיים: "אנחנו נתקלים בהרבה מאוד פניות של אנשים שטוענים שהם לא מצליחים להשתלב בשוק העבודה בגלל שהקורות חיים שלהם לא מספיק משכנעים – ופה בעצם נמצאת הבעיה. הוא מגיע למעסיק ואומר לו 'תשמע אני רוצה, לעבוד אני רוצה לתת', אבל המעסיק לא מוכן לקבל אותו. אם בחור חרדי מגיע לעבוד – זה אומר שהוא בא לעבוד, הוא רוצה להשקיע והוא רוצה להתקדם".

דוקטור גלעד מלאך, ראש התכנית "חרדים לישראל" מציע כי ב"נוסף ליעד של תעסוקת חרדים, על הממשלה להציב יעד של תעסוקה איכותית לחרדים", ומסביר: "שחרדים יעבדו גם ברמות הכנסה בינוניות וגבוהות, ולא רק בהכנסות של שכר מינימום. הדבר הזה יועיל גם לממשלה בהקשר של תגמולי מיסים, גם לכלל הציבור בחלוקת נטל המס, ובמיוחד לציבור החרדי עצמו ביציאה ממעגל העוני".

האזינו לכתבה (באדיבות גלי צה"ל)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.