בנו של מרן מתייצב לצדו של מרן הרב עמאר

בנו של מרן הגאון הרב אברהם יוסף שליט"א מתייצב לצידו של מרן הרב עמאר, בשיעורו מבית מדרשו של הגר"ש עמאר שליט"א הוא שיבח את רבה של ירושלים בדברים חמים היוצאים מן הלב – האזינו

כמה ימים לאחר שערוץ 2 פרסם הקלטה בו נשמע שיו"ר שס אריה דרעי פוער את פיו כנגד מרן הגר"ש עמאר אותו כינה "משועמם שמחפש כבוד", הגאון הרב אברהם יוסף שליט"א מתייצב לצידו בשיעורו מבית מדרשו של הגר"ש עמאר שליט"א. השידור עצמו הועבר בשידור חי ברדיו 'קול ברמה'.

"זו הסיבה שאני כאן יושב היום", הוא אמר בפתח דרשתו, "כמה אני חייב טובה לגאון הרב עמאר, שיחיה ויאריך ימים טובים", הוא אמר והמשיך לתאר את גדלותו של רבה של ירושלים "כל כך הוא היטיב איתי, כל כך הוא רץ איתי. לעזור, לסייע. עד כמה שידו מגעת. הוא לא אמר אני לא יכול וגמרנו שלום עליך נפשי. אני לא חייב שלום עליכם ישראל. עזר!", הוא אמר בהתרגשות.

"אני פה נמצא, הכרת הטוב! זה המינימום שאני עוד יכול לעשות. הכרת הטוב", חזר ואמר בנו של מרן ורבה של בד"ץ בית יוסף לשעבר הגאון הרב אברהם יוסף.

מוקדם יותר התייחס בנו של חכם שלום הרב יעקב כהן לפרשת ההקלטות. במכתב הבהרה שכתב הוא מכנה את מי שהוציא את ההקלטה "אנשי בליעל" אשר שמו להם למטרה להשחית ולזרוע שנאה ומחלוקת תוך ביזוי תלמיד חכם וכל האמצעים כשרים בעיניהם.

בהמשך מכתבו הוא כתב כי "איסורי תורה נעשו להם כהיתר בשל אותה מטרה. אוי להם מיום הדין אוי להם מיום התוכחה. אינני מוחל להם על חילול השם הנורא!

אני מזועזע ואינני יודע איך אדם עם נשמה יהודית בקרבו מסוגל לדבר זה. ליבי שותת דם ואינני יודע מרגוע, עד לאיזה רמה אפשר לרדת.

עוד הוא כותב במכתבו כי "להוי ידוע כי בשיחות פרטיות נאמרים דברים ובפרט בשיחות טעונות וחלילה לנו להקיש וללמוד מכך דבר. ובפרט כאשר מצטטים חלק קטן משיחה ארוכה ובאופן מגמתי בוחרים רק את חלק זה לפרסם".

על קשריו עם היו"ר דרעי כותב בן החכם: "ביני ובין יו"ר התנועה יש אמון מלא ועם פרסום הדברים קיימנו שיחה שהובילה אותנו לאותו גורם מושחת שמנסה לחבל פעם אחר פעם. דברים אלו מתבררים כעת במשטרת ישראל ואני מקוה שימצו איתו את כל חומרת הדין.

במכתבו הוא מתייחס גם לגבי הרב עמאר שכונה בשיחה עימו "משועמם" על ידי דרעי, "לגופו של עניין, אף שגדלותו של הגאון הרב עמר שליט"א ידועה לכל ואינה צריכה סימוכין. אודיע בשער בת רבים כי הערכתנו עצומה לרבה הראשי של ירושלים הגאון הגדול הרב שלמה משה עמר שליט"א וכן ידידי רבי אריה מוקירו ומעריכו מאוד לגדול בתורה וממנהיגי הציבור הספרדי. בהזדמנויות רבות דיברנו אודותיו ורבי אריה לא חסך שבחים ודברי הלל על הרב עמר שליט"א.

לסיום התייחס לגבי השלום הספרדי, "להוי ידוע כי יוזמת האחדות והשלום הספרדי נעשתה בשיתוף וביוזמת רבי אריה. מדוע את הדברים האלו לא מוציאים החוצה ונותנים להם פומבי? אלא שכל מגמתם היא לחבל ביוזמה חשובה זו שלולי מעשים מעין אלו הייתה בודאי נושאת פרי".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זאת אומרת

  זאת אומרת שעל "הכרת הטוב" צריכים להחזיר?אם כן למה שהרב אמנון יצחק ביקש להצביע לו על "הכרת הטוב" כולם יצאו עליו כולל הרב אברהם יוסף בעצמו שקרא לא ליתרום לרב אמנון יצחק, ומי שתורם לו הוא אפיקורוס? פשוט צביעות!!!!
  הכל חוזר לש"ס בפנים!!!!

  יוסף |
  הגב
 2. טעות בהקלטה!

  זו הקלטה של הרב שמואל אליהו ברדיו קול ברמה (עיקר הראיון לא היה על זה אלא על התפילה בכותל לשחרור החיילים)

  שלום |
  הגב
 3. יישר כוח לרב על האומץ !

  יישר כח לרב הגאון אברהם יוסף בנו של מר"ן שיצא חוצץ כנגד האמירות החמורות והמזלזלות כנגד הרב עמאר שליט"א אין ספק שצריך אומץ לומר את הדברים וכן הדברים נאמרו בטוב טעם ובלשון ברורה חבל שלא כל האתרים מפרסמים את הדברים הללו כדי שכולם יראו וישמעו את המחאה כנגד כל אותם שהסיטו את המחאה לכיוונים אחרים (מי המקליט) שזו כבר שיטה ידועה עוד מתקופת הבחירות האחרונות

  המתבונן |
  הגב