האזינו: גפני ומקלב תוקפים בחריפות את הפלג הירושלמי "חצו את כל הקוים", וחושפים: "מרן הגרי"ש אלישיב שלח אותנו רק למרן הגראי"ל, איך הם מעיזים.."

בכינוס פנימי מיוחד בו נשאו דברים חריפים שלושת חברי הכנסת של תנועת "דגל התורה", משה גפני, אורי מקלב כשבמהלך נאומיהם הם תוקפים  "חזיתית" את טענות תנועת 'בני תורה' תוך התייחסות ישירה גם לטענות שהעלה יוסף פטרוב נאמנו של הגאון רבי שמואל אויערבך כנגדם. ולהלן חלק מעיקרי הדברים שנאמרו.

גפני אמר: "אני לא מבין מה הם רוצים, איך הם מעיזים לפגוע במרן הרב שטיינמן, אם זה יהיה כך, אז לא יהיה יותר דעת תורה, ועל כך נלחם מרן הרב שך שתמיד יהיה רק דעת תורה, אם חלילה יערערו על ההנהגה של הגדולים לא יהיה דעה של מנהיג את הדור".

בהמשך סיפר גפני על הרב אלישיב והוסיף שלא נעשו שום שינויים והכל נותר על פי דעת תורה שלו, גפני חשף כי תמיד הגרי"ש אלישיב שלח אותם רק אל מרן הרב שטיינמן, "אני לא זוכר מקרה אחד להכרעה שהוא שלח למישהו אחר, שאלתי את מקלב אולי לעיריית ירושלים לא, ומקלב השיב לי שגם לשם הוא שלח למרן הגראי"ל".

גפני אמר, "יש לי עוד הרבה מה לומר, אני לא בטוח שאני יעשה טוב אם אני ימשיך, אנחנו שירתנו נאמנה את כולם, אני מעיד עלי שמים וארץ שירתנו גם בכנסת וגם בעיריות שעליהם אנחנו מדברים, אנחנו שירתנו את הקבוצות כולם, ומעולם לא נכנס לבניין הזה (דגל התורה) מחלוקות, מעולם לא נכנס לבניין הזה או לנציגים כאן מחלוקות שהיו ביהדות הליטאית, מעולם זה לא נכנס אלינו!".

"אני בשם דגל התורה אומר אנחנו ממשיכים בדרך הזאת ולא הולכים להשתנות, זה מה שהנחילו לנו רבותינו, גם רואים יושבת ישיבת מועצת גדולי התורה בראשות הרב שטיינמן, וההחלטות הם החלטות יחד, רבנים וראשי ישיבות".

"אנו נכנסים לישורת האחרונה, ולכן אני פשוט מתחנן למען החינוך של הילדים שלנו והנכדים שלנו לעצור את זה, אנחנו מתחייבים בשמכם ובשמנו, לא תהיה אפליה של איש, של משפחה של קבוצה, אנו לא שמענו מעולם על אפליה של קבוצה, וגם כשהיינו נכנסים למרן הרב שטיינמן מעולם הוא לא אמר לנו לזה תעזרו ולזה תעזרו פחות, לא היה דבר כזה ולא יהיה דבר כזה".

לאחמ"כ דיבר מקלב בכאב "חוץ מירושלים לפני 5 שנים, הרב שטיינמן ניהל את כל מערכות הבחירות בכל הארץ והיו מערכות מורכבות מאוד, מהרכבת הרשימה. ולא רק במוניציפלי אלא בכל הדברים המהותיים שהיו".

"אנו מאוד מודאגים מהמחלוקת הזאת, לא מדובר על ציבורים שכל אחד יש לו את המוסדות שלו, כאן מדובר על ציבור בני התורה שעד היום אנו נמצאים בחצר אחת, והנהגה אחת משותפת של מועצת גדולי התורה שבסופו של יום יש הכרעה אחת, אנו חוששים מאוד שהמחלוקת הזאת לא תיגמר בי"ח חשוון היא רק תתחיל אז, לפי המעשים שנעשים היום, לפי איך שמובילים אותנו עד לרגע זה.

"עדיין לא מאוחר, אנו צריכים לדעת מה תפקידנו בשעה זו כדי שאולי נצליח לעצור את ההתדרדרות הזאת, הדברים שנעשו עברו את כל המוסכמות, נחצו קוים אדומים.

האזינו לדברי גפני ומקלב בכנס פנימי:

צילום תמונה: פלאש 90

סייע בהכנת הכתבה מנחם פלד

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.