האזינו: החזן ישראל רוטנברג ומקהלת מכון תל אביב לחזנות

היתה זו הזדמנות נדירה לשיר חומר שונה ויחודי. המקהלה ביצעה יצירות שנכתבו בשנות המדינה הראשונות אשר מושרות כיום לפי הידוע רק ביבנה ובטירת צבי

קשה להפתיע את חברי מקהלת מכון תל אביב לחזנות. אחרי הופעות בקצווי ארץ ובאולמות הקונצרטים הידועים בעולם. אך בשבת פרשת שופטים בקבוצת יבנה היה בהחלט ארוע יוצא דופן מרגש ומהנה מכל בחינה. המקהלה הגיעה לשיאים חדשים והפיקה צלילים שמימיים ממש , גם בזכות האקוסטיקה המושלמת בבית כנסת הגדול והמרשים בגודלו ובארכיטקטורה שלו .

היתה זו הזדמנות נדירה לשיר חומר שונה ויחודי. המקהלה ביצעה יצירות שנכתבו בשנות המדינה הראשונות אשר מושרות כיום לפי הידוע רק ביבנה ובטירת צבי.

האירוע המיוחד נועד כמחווה משותפת לקיבוץ ולמכון לכבודו של חברינו הוותיק אלכס בקר. הכנסת האורחים המושלמת של הקיבוץ תרמה רבות לאווירה החגיגית.

החזנים נתנאל אילוביצקי בנצי הלמן ראובן פינסקי עזרא מאייר הובילו את התפילות כשאליהם מצטרפים הסולנים שלום סלומון אלכס בקר דויד פישר ודורון פלורנטין .
בשעות אחה"צ הופיעה המקהלה בפני דיירי בית סביון המיועד למבוגרים בקיבוץ והחייתה את רוחם ביצירות לקראת הימים הנוראים.

הקינוח היה בסעודה השלישית עם חברי הקיבוץ וכאן הוסיף חברינו אבי טיילור נופך מיוחד בסיפורים חסידיים מענגים והוביל את השירה . המקהלה בניצוחו של החזן נפתלי הרשטיק העצימה את החוויה במיני קונצרט של מבחר יצירות מתוך הליטורגיקה המסורתית לימים הנוראים. וכמובן בעיבודו היוצא מן הכלל של המורה הבכיר. והמוסיקאי המוכשר ריימונד גולדשטיין בדברי הברכה הודה חתן השמחה אלכס בקר לכל אלו שעמלו להצלחת הארוע המרגש .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.