האזינו. החייל החטוף בראיון מלפני שנה: "גדלתי על אהבת הארץ והעם" (הקלטה)

החייל החטוף הדר גולדין התראיין לפני כשנה לערוץ 7 וסיפר על המסורת הקרבית במשפחה, ועל חינוכו הדתי. האזינו לראיון באדיבות ערוץ 7

ההקלטה הבלעדית באדיבות ערוץ 7

החייל התראיין יחד עם אחיו לערוץ 7 לפני כשנה, והם סיפרו על המסורת הקרבית במשפחה, "גדלנו על אהבת העם והארץ, גם הסבים שלנו ניצולי שואה השתתפו במלחמת העצמאות, אבא שלנו מג"ד במילואים, זה משהו מהבית. אצלנו אין הרבה דיבורים אבל יש בעיקר את החיים, הרבה חינוך, הרבה אהבת ובעיקר חינוך לדעת לקבל החלטות".

הדר ואחיו גדלו במסגרות החינוך הדתיות, בישיבה התיכונית ברעננה ואף היו מדריכים בבני עקיבא, עד הצבא הם כמעט ולא נפרדו, "למדנו אפילו במכינה בעלי ביחד, אבל בצבא נפרדנו ושמחנו להיפגש שוב בקורס קצינים, זה תמיד טוב שיש בן אדם שמשלים אותך. במבחן המסכם של הקורס, הגענו למצב שיום שלם למדנו ביחד, אנחנו יודעים בדיוק איך השני חושב וזה נהדר, אפילו הצלחנו ללמוד ביחד את כל מסכת ברכות".

בראיון קיוו השניים כי בשנתיים הקרובות הם יוכלו לתאם שבתות ולצאת ביחד הביתה, "עד עכשיו הייתה לנו חברותא משותפת בגמרא בשבתות, יש לנו גם את הטיול הרגיל של ימי שישי ונראה איך זה יסתדר".


באדיבות רשת

סייע בכתבה: אבי שיף

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. המשפחה מבקשת להתפלל לשלומו הדר בן חדוה לאה . נא להפיץ.

  איזה ביזיון לממשלה "שוב צה"ל מגייסים חרדים לחטיבת גבעתי" ומיד שולחים מהשמים, את הרשעים- אנשי חמאס וחוטפין חייל ממדנת איזראל! הצבא הכי חזק בעולם? מעצמה? הכוחי ועוצם ידי שלהם, מתפרק מול עינינו בעוצמה!!! התחזקו באמונה באבינו שבשמים, שלו הכח והגבורה לחסל את שונאנו ואויבנו ומבקשי רעתנו! כוחנו בפינו בתורה ותפלה, ולא במדינת ישראל שנופלת! הציונים העלו קמפיין לגיוס בהתנדבות של אברכים לומדי תורה, במטרה להוריד את המחיצות בינינו (בין הקדושה לטומאה) וגם שלחו את מחט גבעתי לדבר יפה עם החרדים, בעיתון משפחה. וכמה שעות לאחר מכן, חטוף מגבעתי, מי יודע מה עוד הקב"ה יעשה להם עכשיו. זה שקורה כשנלחמים בד' בעולם התורה, בבחורי ישיבות, באברכי כולל, ובלומדיה. איזה ביזיון עולמי.

  בס"ד צבא חדש שלא תלוי בהגבלות המדיניות שרוצחות אותנו יקום בעם ישראל בקרוב! מאת ובשם אלוקי ישראל! וייצאו למלחמה ללא מעצורים וישמידו את כל אויבנו מסביב, כשהמטרה תהיה לחיות בארמון המלך הקב"ה, בארץ ישראל, באמונה בקל אחד, בשמירת כל התורה והמצוות, בחזרה בתשובה שלמה מחטאותינו, שמונעים הטוב מאיתנו!!! כוחנו בפינו, רק בתפלה ותורה, להציל את גופינו בעולם הזה ואת נשמותינו לעולם הבא.

  כבר ידוע מזמן לחרדים שגם היום, אסור ע"פ תורה להתגייס לצה"ל הציוני, (יהרג ואל יעבור) עלינו להיבדל מהשפעתו הרעה של השלטון הכפרני, ועכשיו צה"ל מגייסים חרדים לחטיבת גבעתי? שומו שמים, וכי יש בגידה בהקב"ה בתורה ובחרדים גדולה מזה?

  שוב באתי ולהתחנן בפני נשים, אלה ההולכות בבגדים צמודים וצרים וגם קצרים ומושכות את עיני האנשים ומביאות אותם שלא במודע לידי החטא החמור ביותר . והן נודע מה שכתבו חז״ל שכל אשה ההולכת בצניעות תזכה שבניה יהיו גדולים בתורה וביראה, וכן להפך ח"ו . והאם בדור אשר כזה שבעוונותינו הרבים רבים וטובים נופלים ויוצאים מדרך הישרה , ואסונות נוראים פוקדים את בתי ישראל, חיילים מתים, תינוקות מתים בעריסותיהם, אמהות צעירות מסתלקות בחטף ומניחות יתומים ועוללים רכים, אנחנו ממש ערב הגאולה! תתחילו לפחד! העל אלה גם לא נבכה וגם לא נעשה חשבון נפש? "הָסִירוּ אֶת אֱלֹהֵי הַנֵּכָר אֲשֶׁר בְּקִרְבְּכֶם וְהַטּוּ אֶת לְבַבְכֶם אֶל ד' אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל!

  "תודה לקל הבורא עולם, על כל הניסים, כולנו קוראים תהלים כל יום, גם יש לומר מיד אחרי תפילת שחרית, את תפילת "אחינו" וכן פרקי התהילים כ" פ"ג, קכ"ב, ק"ל, קמ"ב. נקוה שבעזרת השם ית’ שמו, רק יגמר הכל מהר בבשורות טובות, וכולם ישובו לביתם בקרוב.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב