האזינו: הקצין החרדי שניצח את פעילי הפלג מדבר

הקצין לשעבר יהודה גליקמן התייחס בראיון ראשון לנועם זיגמן ב׳קול ברמה׳ להישג המשפטי – האזינו

לאחר שהצליח לנצח לבד בבית המשפט את פעילי הפלג הירושלמי, הקצין  החרדי (לשעבר) יהודה גליקמן, התייחס בראיון ראשון לנועם זיגמן ב׳קול ברמה׳ להישג המשפטי שאולי יביא לרתיעה מצד פעילי הפלג – "כשהגשנו את התביעה, עשינו זאת על מנת למגר את התופעה", הוא אמר, "בפעם הבאה התוקפים יחשבו פעמיים. אני מקווה שהסיפור הזה מאחורינו".

הקצין לשעבר יהודה גליקמן הוסיף בראיון לזיגמן ב׳קול ברמה׳: "אני לא מחנך את הפוליטיקאים החרדים ולא נותן להם עצות, אם הם רוצים הם יודעים בדיוק מה לעשות. שמח שעשיתי את הדרך הזאת לבד ובסייעתא דשמיא".

גליקמן שיבח את הפרקליטות, ואמר כי בעקבות לחץ הפרקליטות הצבאית, ברגע האחרון הגיעה עמדתו של היועמ״ש. אפילו שהשופט לא התייחס לעמדתו, "לא חושב שהוא תפס עלינו טרמפ", טען גליקמן.

כזכור, בית המשפט פסק אתמול פיצויים של כ-600 אלף שקלים ליהודה גליקמן, קצין חרדי שעסק בתחום גיוס חרדים שתבע בתביעה אזרחית את מדפיסי העלונים נגד ההתגייסות לצה״ל והמגייסים החרדיים.

חוברת הציידים שהתפרסמה נגד המגייסים החרדיים עוררה סערה לאחר שהמגויסים הוצגו באור שלילי ולטענת השופט כפי שכתב השופט בפסק הדין"לאחר פרסומה של החוברת התרחש גל הדף שמצא ביטוי בפרסומים נלווים, בהצקות והטרדות טלפוניות אשר הסבו לתובע סבל רב. החומרה המוסרית והערכית הרבה בהוצאת לשון הרע הפוגעת בכבודו של אדם".

"לא בכדי אמרו קדמונינו כי לשון הרע הורגת וראו בחומרה רבה את מי שלקה בהוצאתה כלפי חברו" כתב השופט, "במקורותינו הובעה דעה שלילית נחרצת אודות הפסול המוסרי והערכי הקיים באמירת לשון הרע". ציטט השופט מן המקורות.

"זהו אחד מפסקי הדין הראשונים שמבהירים כי החברה החרדית אינה סגורה ודמם של חיילים חרדיים אינו מותר כשם שכבודם מקודשת" סיים השופט את פסק הדין התקדימי.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל הכבוד, מקווה שיהיו עוד כאלו

    שילמדו שהעולם אינו הפקר

    חיים |
    הגב