האזינו לגפני: "נולדתי אופטימי, החוק הנורווגי ימומש"

שאלת יישום החוק הנורווגי ממשיכה להעסיק בכירים ב'יהדות התורה': בראיון שהעניק ח"כ משה גפני למהדורה המרכזית ברדיו 'קול ברמה' אמר באופטימיות כי מקווה שאכן ימומש: "אני אופטימי אין סיבה שהחוק לא ימומש". סגן השר פרוש עדיין לא קיבל את הכרעת מועצת גדולי התורה החסידית בשאלה האם להתפטר לטובת יעקב אשר – איש דגל התורה – ובכך להחליש את הכח האגודאי שבתוככי יהדות התורה לטובת 'דגל התורה'

שאלת יישום החוק הנורווגי ממשיכה להעסיק בכירים ב'יהדות התורה': בראיון שהעניק ח"כ משה גפני למהדורה המרכזית ברדיו 'קול ברמה' אמר באופטימיות כי מקווה שביצועו של החוק אכן יתממש למרות העיכובים בביצועו מצד שלומי אמונים והעומד בראשו ח"כ מאיר פרוש.

כחלק מהדיל הנורבגי בהתפטרותו של ח"כ מאיר פרוש לטובת כניסתו של יעקב אשר, סוכם בין הצדדים כי אברהם שוורץ נציג 'שלומי אמונים' יכהן כסגנו של הרב סורוצקין בחינוך העצמאי. אך ב'שלומי אמונים' זועמים: "אברהם שוורץ קיבל תואר פורמלי ללא סמכויות". אומרים שם.

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני אופטימי: "החוק הנורווגי מביא לתהליך שיש נציג נוסף ליהדות החרדית יש גם סגן שר וגם ח"כ נוסף זה לא פוגם בעבודה, להיפך הסגן יוכל להתפנות לתפקידו. מקווה שאכן כך יהיה". גפני נשאל, "ובמידה וזה לא יהיה"? "מקווה שאכן כך יהיה נולדתי אופטימי" השיב גפני.

ב'דגל התורה' מאמינים שהתשובה חיובית, מנגד גם שם מודעים לקשיים הרבים המוערמים על דרכו של סגן השר האגודאי. די להקשיב לאמירות הניציות שמפזר בשבוע האחרון גורמים מ'אגודת ישראל' המסתתרים ב'עילום שם' נגד עמיתיהם ב'דגל התורה', כדי להבין עד כמה הדילמה של פרוש מורכבת וסבוכה.

סגן השר פרוש עדיין לא קיבל את הכרעת מועצת גדולי התורה החסידית בשאלה האם להתפטר לטובת יעקב אשר – איש דגל התורה – ובכך להחליש את הכח האגודאי שבתוככי יהדות התורה לטובת 'דגל התורה'.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מישה גפני, מספיק האכלת אותנו לוקשים שיעקב יכנס בזכות חוק הנורוגי…עכשיו תדאג על חשבונך ומקומך שיעקב יכנס לכנסת…לפני שנקים מוקד מאבק למען ״יעקב..בכנסת -גפני ….החוצה״

    הנוער העובד |
    הגב