האזינו: הרגעים האחרונים של משפ' אטיאס "שמע ישראל" – (צפו בכתבה לא לבעלי לב חלש)

מדובר באסון שיכול היה להימנע: לידי חדשות 2 הגיעו הקלטות שיחת הטלפון שבמהלכה שומעים את האב ואשתו עם בני המשפחה ברגעיהם האחרונים לאחר שאיבד שליטה על הרכב ולא יכל לבלום את הירידות של טבריה כשהוא במהירות 100 קמ"ש.

זהירות, הקלטות השיחה עם המשטרה אינן קלות להאזנה, אך הן מספרות על המצוקה הקשה שהורגשה בכלי הרכב ועל כך שהשוטרים לא יכלו לעזור כלל והיו באוזלת יד מוחלטת מול המקרה הטראגי.

הטרגדיה של משפחת אטיאס לפני כשנה לחצו כאן

צילום תמונות – פלאש 90

פלאש
פלאש

אטיאס קברים

אחיו של המנוח מפנה אצבע מאשימה כלפי המשטרה: "חשוב לנו לשים את האמת על השולחן ולדעת שיש הפקת לקחים. פתאום אתה מבין שלא נעשה שום דבר מבחינת מסקנות, איך אנחנו מונעים את התאונה הבאה?". ומוסיף: "אנחנו חיים את זה יום יום ושעה ושעה. אם הקלישאה אומרת שכל יום שעובר מרפא, אז ההיפך. כל יום הוא יותר קשה ויותר חסר לך. כשנחשפה הקלטת הבנתי איזה אח ענק היה לי. זה שבר כבד מאוד למשפחה וליישוב, מאוד קשה לנו".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "אנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה. בפתח הדברים נבהיר כבר עתה כי כל ניסיון לקשור בין שיחת הטלפון מהמוקד לתוצאה הטראגית של התאונה, הינו חסר אחריות ומשולל כל יסוד". "תפקיד המוקדן במשטרת ישראל הוא להבין את מהות הפנייה ובהתאם, לשגר ניידת למקום על מנת שהשוטר בשטח יבחן באופן ישיר ובלתי אמצעי את נסיבות האירוע, כפי שנעשה גם במקרה זה. לצערנו, עד לחבירת הניידת לרכב הנוסע, אירעה התאונה, יצויין, כי "מוקד המשטרה מסייע מדי יום להצלת חיים באמצעות הנחיית אזרחים ושיגור כוחות, אולם לא ניתן להתחייב בכל פנייה יינתן למענה מציל חיים באמצעות הטלפון, שהרי אין בידי המוקדן את כלל הנתונים והנסיבות של האירוע ומורכבותו. ראוי לבהיר כי לא ניתן לגבש מענה אחיד שיהיה תמיד נכון לכלל מצבי החירום בגינם פונים אזרחים למוקד המשטרה, שכן כל אירוע ונסיבותיו הוא, וכי מענה שיכול להציל חיים באירוע אחד עלול ליטול חיים באחר".

צפו בכתבה של ההקלטה המתפרסמת לראשונה בהסכמת המשפחה – באדיבות רשת

אמירת הקדיש על קברם של אטיאס – צילום אלישמע סנדמן חדשות 24

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.