האזינו: הרב לאו התערב לטובת 'אסם'? (הקלטה)

מה מוביל את הרב הראשי הרב לאו להתערב באופן אישי לטובת חברת אוסם? במסמך ששלח היועץ המשפטי לרבנות, הראל גולדברג, ללשכת הרב הראשי לישראל, דוד לאו, הוא כותב כי הגר"ד התערב באופן אישי למען חברת אסם ויש קשר אישי ומקצועי של עו"ד שמייצג את אסם ללקוח. האזינו לתחקיר המלא

האזינו לחשיפת אוריה אלקיים (באדיבות גלי צה"ל)

האם הרב דוד לאו פעל שלא כחוק?ברבנות חשדו שחברת אסם מתחמקת מנוהל קפדני לבדיקת כשרות. וכאן נכנסה לשכתו של הרב לאו לתמונה, שהאשימה במכתב ליועץ המשפטי של הרבנות עם העתק גם לעו"ד אביעד הכהן שמייצג את חברת המזון כי הוא מזלזל בסמכויותיו של הרב לאו, כי אחרת מדוע לא טרח היועץ גולדברג לעדכן בסיפור של אסם את הרב לאו.

בתגובה השיב היועץ המשפטי על הבעיה לכאורה של קשר בין עורך דין ללקוח: "עיסוק של רב ראשי בעניין בו מטפל עורך דין שהעניק לרב במהלך השנתיים האחרונות שירות משפטי באופן פרטי, הוא אסור".

עוד הוסיף גולדברג במכתבו והזכיר את הסיפור מעורר השאלות משנת 2014, אז ביקש הרב הראשי ממועצת הרבנות "להסמיך" או לאשר את רב חברת אסם, הרב יעקב חרל"פ. היועץ המשפטי טען שאין נוהל כזה, ושמאחר שהרבנות לא "מאשרת" מינויים של רבנים של קוצנרנים אחרים, אין סיבה "להכיר" דווקא ברב של חברת המזון הגדולה בישראל.

היועץ גם הזכיר במכתב כי ראש אגף הכשרות הארצי התנגד להצבעה הזו, ובכל זאת מועצת הרבנות הראשית אישרה את ההחלטה. תחקיר גל"צ העלה שהרב חרל"פ, רבה של אסם, הוא בעצם קרוב משפחה של הרב הראשי הרב לאו.

תגובת אסם: "עורך הדין אביעד הכהן התבקש לייצג את אסם בנושא זה בזכות ניסיונו והיכרותו עם ההיבטים המשפטיים וההלכתיים השונים הקשורים לעניין".

תגובת לשכת הרב דוד לאו: "הרב דוד לאו לא יוצג על ידי עורך דין אביעד הכהן בשום עניין פרטי. הרב הראשי לא התיר מעולם לשום גורם לעבור על הנוהל". באשר לאישור מינוי של הרב חרל"פ לרב קונצרן אסם, נאמר כי זה מינוי מלפני כמה קדנציות שאושרר פה אחד על ידי מועצת הרבנות הראשית, פעם נוספת". כמו הרב הראשי לישראל,

תגובת עו"ד אביעד הכהן: "גם הפרופסור אביעד הכהן מכחיש שהעניק שירות משפטי אישי לרב".

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הרב דוד לאו שיקר כבר בחייו הקצרים. הגיע לקדש חתן וכלה באיחור משווע. היה צריך לקדש באולמי השרון כפר סבא. הופיע בשעה 22:30.
  שיקר: " הנהג שלי לקח אותי כל הזמן דרומה בטעות…לא ידעתי שיש לי סלולרי בכיס להודיע על איחורי לחופה שלכם".
  הוא והנהג שלו לא שעו לצלצולי משפחות החתן והכלה. הכלה הייתה יוצאת עם בגדיה הלבנים למדרגות נסתרות מעין לצלצל אל הסלולר של הרב דוד לאו לימים הרב הראשי לישראל מחליפו הרם של הרב מצגר .
  הקהל – במיוחד מי שנשאר לחכות לחופה- בטראומה עד היום.
  אט אט אני בתהליך אובדן אמוני וגם אמונתי ברב הראשי.

  ציון בודאי |
  הגב
 2. הרב יעקב משה חרל"פ רב קונצרן אוסם, הוא בן של הרבנית חרל"פ מיוקנעם, שהיא אחות אביה של הדסה רלב"ג, חמותו של דודי לאו. ואם הרבנות הראשית נשלטת ע"י הדסה רלב"ג, זו התשובה מדוע זה קרה.

  צולק |
  הגב