מנסח המודעה של 'אגד' עונה למבקרים(הקלטה)

אריה פרנקל, מי שעומד בראש מערך יחסי הציבור של 'אגד' למגזר החרדי לא מתנצל: "זה לא כצעקתה; לא הכל אני יכול לפרט" {האזינו}

המודעה והסערה: הרוחות ברחוב ובתקשורת החרדי ממשיכות לסעור גם הבוקר בעקבות מודעת התנחומים שפרסמה אמש חברת 'אגד' ביומונים החרדים. אריה פרנקל, איש היח"צ של אגד במגזר החרדי שניסח – לטענתו – את המודעה, ניסה להסביר בראיון לתכנית 'חדש על הבוקר' עם נועם זיגמן ב'קול ברמה' מה עומד מאחורי הניסוח. האזינו

https://vimeo.com/155641245
(באדיבות 'קול ברמה')

"אני עומד מאחרי המודעה הזאת, אני ניסחתי אותה, כתבתי כמה וכמה טויוטת של המודעה הזאת עם שמות ובלי שמות וסופו של דבר אחרי התלבטות קשה – זאת ההחלטה שקיבלתי והעברתי לאישור של אגד. אני חייב לומר שהמודעה הזאת לא נכתבה בדיו וגם לא במדפסת אלא בדמעות, יש לי מעורבות ריגשית בתאונה הזאת – אני האחרון שאפשר להאשים אותו בזלזול או בהתנשאות"

פרנקל הוסיף "מסיבות שונות שאני לא יכול לפרט זו ההחלטה שקיבלתי ובלב כבד. אני לא זוכר עוד מודעה שהקדשתי לה כל כך הרבה זמן כמו במודעה הזאת. אני חייב לומר שכל מודעה שמתפרסמת בעיתונות החרדית עוברת גם תחת ידם של המבקרים. ואף אחד מהמבקרים לא העירו הערה. כנראה שזה לא כצעקתה"

במענה לשאלת המראיין נועם זיגמן אם לאחר מעשה ובעקבות הסערה אם היה מנסח את המודעה אחרת. השיב פרנקל "יכול להיות, להיות חכם לאחר מעשה זו חכמה קטנה מאוד"

כזכור, המודעה שפרסמה אמש חברת אגד הבוקר ביומונים החרדים עוררה סערה של ממש ברשתות החברתיות: במודעה, המנוסחת בקרירות בולטת, בחרו המפרסמים/ החברה שלא לציין את שמות ההרוגים אלא להסתפק ב"ששת נוסעי קו 402".

"אטימות וחוסר רגישות". המודעה שפורסמה ביומונים החרדים
"אטימות וחוסר רגישות". המודעה שפורסמה ביומונים החרדים

כאמור, פרסום המודעה הוביל לתסיסה ברשתות החברתיות. העיתונאי אריה ארליך צייץ: "כמה ציניות, אטימות והתנערות מאחריות במודעה אחת. ״מותם״? ואין להם שמות? בוז לאגד ולעיתון שפרסם את המודעה".

חברת הכנסת עליזה לביא (יש עתיד) הצטרפה למחאה וכתבה לו: "מזעזע וחסר רגישות. אסור לעבור שתיקה. זו לא נחמה ולא השתתפות בצער ובטח לא לקיחת אחריות.".

ואילו העיתונאית לינוי בר גפן הסבירה בציניות את הרציונל של חברת אגד: "להוסיף שמות = להגדיל את שטח המודעה = להוציא עוד כסף".

מי שהפתיעה היתה ג'ודי שלום-ניר-מוזס שהסכימה עם הביקורת על 'אגד' אבל בחרה לצת להגנת היומונים החרדים: "לא יודעת מאיזה עיתון זה, אבל לעיתון אין מעמד בתוכן מודעות אבל. הפקידה לוקחת את תוכן המודעה כפי שמוכתב לה", הסבירה.

בתגובה כתב לה ארליך: "ביתד נאמן מודים לך על דברי הסנגוריה… זה לא כמו ברחוב מוזס. במקרה הזה יש לעיתון מעמד ועוד איך". מאוחר יותר הוא פירסם הבהרה בה הוא מסיר את הביקורת מהיומונים: "המודעה מתפרסמת בשלושת היומונים החרדיים. ברור שהמחדל והקלון רשומים על שמה של אגד ומשרד הפרסום המלווה אותה ולא על מחלקת המודעות".

יצוין כי עיתונאים ואנשי תקשורת רבים הצטרפו לביקורת, ועתה נותר לראות כיצד תנהג אגד כדי למזער את הסערה הנוכחית.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ברור שר' אריה עובד אגד יקח את אחריות על עצמו, בתור עובד אגד נאמן הוא יכתוב גם אם נניח שהוא לא כתב אך מצד אגד יצא מאוד גרוע מהסיפור

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב