האזינו: הבטחת מרן הגר"ח: "כל העוברים לישיבה יהיו חתנים" I מרן הגראי"ל: "עלי קיללתך בני"

הישיבה החדשה "תורה בתפארתה" נפתחה בקול תרועה ובהצלחה גדולה אמש עם למעלה ממאה בחורים, ובעיקר היום בביקורו המיוחד של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שהטריח את עצמו לבוא ולדבר בפני הבחורים החדשים.

אך היו קומץ בחורים שחששו מקפידה ופגיעה של ראש ישיבת חדרה הרב ארנברג, הם פנו אל מרן הגר"ח קניבסקי שבירכם שאין להם ממה לחשוש, ואף הבטיחם שכל מי שיעבור לישיבה החדשה "תורה בתפארתה" יזכה להיות חתן בתקופה הקרובה: "זאלן זיי גיין אלע און די נייע ישיבה און זיי וועלן אלע ווערן חתנים". וכל הציבור ענו אמן בקול גדול על הבטחתו של מרן שר התורה.

גם בחור שעלה היום למעונו של מרן הגראי"ל שליט"א וטענתו בפיו, הוא מעוניין לעזוב את ישיבת חדרה, אולם ראש הישיבה והמשגיח אמרו שהם מקפידים ולא מוחלים לכל מי שנוטל חלק בפירוק הישיבה, ובכלל זה מי שעוזב את הישיבה.
מרן הגראי"ל השיב לו: עלי קללתך בני.

גם בביקורו המיוחד בישיבה החדשה אמר מרן רה"י: "לדאבונינו יש מקומות שזה קצת סוטה מהדרך האמיתית שהקב"ה רוצה. אתם זוכים להיות בונים מקום "תורה בתפארתה", זה אושר גדול שאדם יכול לזכות כל זמן שהוא חי, אחרי זה אי אפשר לזכות, ואתם זוכים לזה".

וסיים בברכה: "יהי רצון מהקב"ה שתזכו כמו שמשה רבינו אמר יהי רצון שתשרה שכינה במעשה ידיכם. תזכו לאור הגנוז שאין כל מלאך ובריה יכול לזכות לזה, ותזכו להיות מאושרים".

האזינו להקלטה ממרן הגר"ח:

צילום תמונה – אלי קובין

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. צריך לפלג את "אורחות תורה" חצי ל"רמי לוי" וחצי ל"אושר עד"

    "בני תורה" |
    הגב