האזינו: נאום 'על הנסים' של ח"כ גפני(הקלטה)

בנאום שנשא אמש בבנייני האומה תקף יו"ר ועדת הכספים בחריפות את התנהלות 'הבית היהודי' ומנה את הישגי הממשלה. האזינו {ברוח החג}

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני תוקף בחריפות רבה את 'הבית היהודי' וטוען כי הם לקחו כסף מתקציב הישיבות החרדיות והעבירו לתקציב הישיבות הדתיות. את הדברים אמר אמש גפני בכנס שנערך בבנייני האומה בירושלים לטובת קרן התורה של הקהילה החרדית בשכונת רמות א'.

בהתייחסות לתקציב הישיבות אמר גפני: "היו אמורים להוריד את תקציב הישיבות לשבעים שקל לשנה עבור תלמיד, שזה לא דבר של מה בכך. שלא נדבר על כך שהפסיקו את הבטחת הכנסה לאברכים, והחזרנו בחזרה. החזרנו את הבטחת הכנסה, החזרנו את תקציב הישיבות, ואני חייב לומר לכם היה לי היום ישיבה וישבנו על הנושא הזה. בממשלה הקודמת קיצצו בתקציב הישיבות באופן נורא ואיום, ותכננו השנה לקצץ עוד רבע". האזינו לנאום המלא

לטענת גפני, "בציונות הדתית לא נפגעו. פשוט הגדילו את התעריף שלהם. לנו הורידו ל-240 שקל לנקודה, ולהם העלו 1548 שקל. הם היו שותפים יחד עם לפיד, ועכשיו כשהכול חוזר חזרה, תחזרו גם אתם לאותו מקום שהייתם ב-2012.אך הם רוצים להישאר עם כל הכסף הזה שהם לקחו מאיתנו".

גפני התייחס גם לחוק הגיוס ואמר: "אנחנו נמצאים פה בקהילה של בני תורה, אני רוצה שתדעו משום שאין בעל הנס מכיר בניסו. היה צריך להיות עכשיו, עלול להיות, בעוד כמה חודשים, בשנה הזאת, היו אמורים בני התורה לקבל צווי גיוס, לא שמישהו היה מתגייס, לא שמישהו היה עוזב את התורה חלילה. לא היה קורה דבר כזה.

"אבל האנדרלמוסיה שדבר כזה לו היה קורה, הנושא שצריך להסתדר או לעשות פעולות או לעשות דברים. אני לא בטוח שהערב הזה היה יכול להתקיים. יכול להיות שהיינו צריכים הערב לשבת ולטכס עיצה מה עושים באמצע השנה הנוכחית עוד כמה חודשים, כדי שנשמור את עולם התורה".

גפני המשיך: "נעשה לנו נס. הממשלה ההיא עברה מן הארץ, ניסים גלויים, ואנחנו יכולים לשבת פה בערב קהילה של בני תורה ולדבר איך מחזקים את התלמידים ואת הבחורים ואת הישיבות. נס גלוי", עם זאת אמר: "אנחנו צריכים להיאבק והמאבק לא מפסיק, זה לא שאנחנו יושבים על זרי הדפנה. אנחנו יודעים שהמלחמה תימשך מבית ומחוץ. לא פשוט המאבק שלנו".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.